Indijoje atitrūkus Himalajų ledyno daliai dingo mažiausiai 200 žmonių, devyni žuvo

Indijos Himalajuose sekmadienį ryte atitrūkus ir į Alaknandos upės intaką Daulygangą nuslinkus Nanda Devės ledyno daliai susidarė didžiuliai vandens, purvo ir nuolaužų srautai, kurie pralaužė vieną užtvanką, nunešė tiltų ir kelių, paskelbė pareigūnai.

Pranešama, kad dingo mažiausiai 200 žmonių.

Taip pat rasti trijų žmonių palaikai ir skubiai pradėta operacija, skirta išgelbėti maždaug 17 viename tunelyje įstrigusių žmonių, pranešė Utarakhando valstijos policijos vadovas.

Išsigandusių gyventojų padarytuose vaizdo įrašuose matyti, kaip didžiulė vandens banga užliejo Daulygangos upės slėnį, sunaikindamas viską, kas pasitaikė kelyje.

„Veržiantis vandeniui, pakilo dulkių debesis. Žemė drebėjo kaip per žemės drebėjimą", – Indijos televizijai sakė vietos gyventojas Omas Agarwalas (Omas Agarvalas).

Dauguma dingusių buvo dviejų elektrinių darbuotojai, pranešė policijos vadovas Ashokas Kumaras.

„Rišigangos gamykloje dirbo 50 darbuotojų – mes neturime jokios informacijos apie juos. Tapovano gamykloje buvo apie 150 darbuotojų“, – pridūrė jis.

„Apie 20 žmonių yra įstrigę tunelio viduje. Mėginame pasiekti įstrigusius darbuotojus“, – teigė pareigūnas.

Gelbėtojai skuba evakuoti dešimčių kaimų gyventojus ir patekti į tunelį Tapovano elektrinės komplekse, kur yra įstrigusių žmonių, sakė pareigūnai.

Socialinėje žiniasklaidoje buvo paskelbta mobiliaisiais telefonais nufilmuotų įrašų, kaip didžiulis vandens srautas veržiasi siauru slėniu žemiau sugriautos elektrinės užtvankos.

Dauguma kaimų, iš kurių evakuojami gyventojai, išsidėstę šlaituose prie upės.

Taip pat pranešama apie kitas nukentėjusias hidroelektrines, kurių Alaknandoje ir jos intakuose yra visa virtinė.

Alaknanda savo ruožtu yra Gangos intakas. Pareigūnai stengiasi kitomis užtvankomis neleisti potvynio srautui pasiekti Gangos ir Rišikešo bei Haridvaro miestų, kur pareigūnai uždraudė žmonėms artintis prie hinduistų šventosios upės krantų.

„Indija palaiko Utarakhandą, šalis meldžiasi už visų ten esančių žmonių saugumą“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Indijos premjeras Narendra Modi (Narendra Modis).

2013 metais tūkstančiai žmonių Utarakhande žuvo smarkioms liūtims sukėlus žemės nuošliaužas ir potvynius, kurie nušlavė tūkstančius namų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jo

Jo portretas
Debilas

Anonimas

Anonimas portretas
indijoje pagal 2020 metu duomenis yra 1 369 877 096 gyventoju. tai dabar bus minus 200. tikrai vertas demesio straipsnis.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių