Izraelio policija: per išpuolį Tel Avive sužeisti trys žmonės

  • Teksto dydis:

Per palestiniečių grupuotės „Hamas“ ginkluotojo padalinio nario ketvirtadienį Tel Avive įvykdytą išpuolį buvo pašauti ir sužeisti trys žmonės, pranešė Izraelio policija.

Incidentas įvyko apie 20 val. 40 min. vietos (ir Lietuvos) laiku Dizengoffo (Dizengofo) gatvėje – populiarioje naktinio gyvenimo vietoje miesto centre, kur 2022-ųjų balandį per palestiniečių išpuolį žuvo trys žmonės.

„Trys šiandien Tel Avive įvykdyto išpuolio aukos tebėra gyvos, todėl patiksliname ankstesnį pareiškimą, kad viena iš jų paskelbta mirusia“, – naujienų agentūrai AFP sakė Izraelio policijos atstovas Deanas Elsdunne (Dinas Elsdunė).

„Hamas“ savo pareiškime nurodė, kad išpuolį įvykdė jos ginkluoto padalinio narys.

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu (Benjaminas Netanjahus), su oficialiu vizitu atvykęs į Romą, trumpame pareiškime per televiziją palinkėjo sužeistiesiems greitai pasveikti.

Izraelio policija pranešė, kad prieš pareigūnams šaulį neutralizavus, jis šovė į praeivį.

„Išgirdau šūvius ir pamačiau bėgančius žmones. Nedelsdamas užtaisiau ginklą ir nubėgau link [įvykio vietos]“, – AFP pasakojo užpuoliką nukenksminti padėjęs policijos pareigūnas Davidas Friedmannas (Deividas Fridmanas).

„Paleidau į jį tris šūvius, [kolega] taip pat paleido tris šūvius, o kai jis nukrito, į jį vėl šovė, kad jis daugiau nepakiltų“, – pridūrė jis.

Izraelio vidaus saugumo ministras Itamaras Ben Gviras pasveikino „policijos pareigūną, kuris drąsiai eliminavo siaubingą teroristą ir išgelbėjo daugybę gyvybių“.

Izraeliečių skubios pagalbos tarnyba „Magen David Adom“ (MDA) pranešė, kad trys sužeistieji buvo skubiai nugabenti į ligoninę.

„Evakavome tris asmenis su šautinėmis žaizdomis, iš kurių vienas yra kritinės būklės, vienas sužeistas sunkiai, o kitas – lengvai“, – Izraelio televizijai „Kan“ sakė organizacijos direktorius Eli Bin.

Jungtinės Valstijos skubiai pasmerkė išpuolį.

„Griežtai smerkiame šiandienos teroristinį išpuolį Tel Avive, per kurį buvo sužeisti keli Izraelio civiliai“, – tviteryje parašė JAV valstybės departamento atstovas Nedas Price'as (Nedas Praisas).

„Linkime sužeistiesiems kuo greičiau pasveikti ir dar kartą pabrėžiame, kad tvirtai remiame Izraelio saugumą“, – teigė jis.


Šiame straipsnyje: HamasŠaudynėsTel Avivas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių