JAV pirmosios ponios koronaviruso testas – vėl teigiamas

JAV prezidento žmonos Jill Biden koronaviruso testas vėl parodė teigiamą rezultatą. 71-erių J. Biden „atkrito“, Vašingtone pranešė jos atstovė Kalsey Donohue.

JAV pirmajai poniai simptomai esą nepasireiškia, tačiau ji vėl izoliuosis. JAV prezidento Joe Bideno testas, Baltųjų rūmų duomenimis, buvo neigiamas. Kaip vadinamasis kontaktinis asmuo jis dabar dažniau testuosis ir dėvės kaukę.

J. Biden po užsikrėtimo koronavirusu tik sekmadienį baigė savo izoliaciją. Ji, kaip ir jos sutuoktinis, buvo gydoma „Paxlovid“ medikamentu. Tai, kad COVID liga netrukus po gydymo šiuo preparatu gali sugrįžti, yra žinoma, tačiau, anot mokslininkų, tai pasitaiko retai. Prezidentas praėjus kelioms dienoms po infekcijos liepą taip pat patyrė atkrytį.

JAV ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC) teigimu, toks „COVID atsinaujinimas“ papratai pasireiškia praėjus 2-8 dienoms po pasveikimo. „Paxlovid“ rekomenduojamas pacientams, kurie serga lengvai, tačiau kuriems kyla didelė hospitalizacijos rizika, pavyzdžiui, dėl amžiaus. JAV koncerno „Pfizer“ tabletėse yra dvi veikliosios medžiagos, kurios stabdo viruso dauginimąsi organizme.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių