Jono Pauliaus II padėjėjui reiškiami įtarimai dangsčius lytinį išnaudojimą

Lenkijoje vienas valstybinis komitetas pateikė skundą, kuriame teigia, kad įtakingas velionio popiežiaus Jono Pauliaus II padėjėjas dangstė kunigų vykdytą lytinį išnaudojimą, ketvirtadienį sakė nukentėjusiųjų advokatas.

81 metų kardinolas Stanislawas Dziwiszas (Stanislavas Dzivišas) buvo šv. Jono Pauliaus II draugas ir sekretorius, drauge su juo dirbo Vatikane.

„[Pedofiliją tiriantis] komitetas mums laišku pranešė pateikęs prokurorams skundą dėl kardinolo Dziwiszo ir dar trijų vyskupų“, – sakė maždaug 20 žmonių, nukentėjusių nuo dvasininkų lytinio išnaudojimo, advokatas Arturas Nowakas (Arturas Novakas).

„Tai įspūdinga ir daugelis nukentėjusiųjų neslepia pasitenkinimo“, – naujienų agentūrai AFP sakė A. Nowakas.

Internete paskelbtame laiške minimi S. Dziwiszas ir vyskupai Romanas Pindelis, Tadeuszas Rakoczy (Tadeušas Rakočis) bei Piotras Gregeris iš pietinės Belsko-Bialos ir Žyveco vyskupijos, kur vyko įtariami nusikaltimai.

Pasak A. Nowako, prokurorai, kovo 2-ąją gavę skundą, pagal įstatymą turi per 30 dienų nuspręsti, ar inicijuoti teisines procedūras.

Jei šie vyskupai atsidurtų teisme ir būtų pripažinti kaltais, jiems grėstų įkalinimas iki trejų metų, sakė advokatas.

Lenkų televizijos TVN24 per pastaruosius dvejus metus parodyti dokumentiniai filmai atskleidė šokiruojančių dvasininkų lytinio išnaudojimo atvejų ir iškėlė klausimų dėl S. Dziwiszo vaidmens.

2016-aisiais emeritu tapęs kardinolas taip pat įtariamas nuslėpęs nuo Jono Pauliaus II ir kitų lytinio išnaudojimo atvejų, dėl kurių kaltinami dvasininkai, tarp jų buvęs JAV kardinolas Theodore'as McCarrickas (Teodoras Makarikas).

Lapkričio mėnesį Lenkijos vyskupų konferencijos vadovas Stanislawas Gadeckis (Stanislavas Gadeckis) paragino Vatikaną paaiškinti S. Dziwiszo vaidmenį po dokumentiniuose filmuose pareikštų įtarimų.

Politiškai įtakingą Lenkijos Katalikų Bažnyčią pernai supurtė virtinė lytinio išnaudojimo ir jo dangstymo atvejų.

Lapkritį Vatikanas ėmėsi sankcijų prieš lenkų kardinolą Henryką Gulbinowiczių (Henryką Gulbinovičių), kuris netrukus, būdamas 97 metų, mirė. Po tyrimo, kuris, remiantis žiniasklaidos pranešimais, buvo susijęs su įtariamu lytiniu išnaudojimu, H. Gulbinowicziui buvo uždrausta eiti savo pareigas ir naudotis vyskupo ženklais.

Anksčiau šią savaitę Lenkijos teismas skyrė įkalinimo bausmę kunigui Arkadiuszui Hajdaszui (Arkadiušui Haidašui) dėl mažo berniuko tvirkinimo. Šis atvejis figūravo garsiame „YouTube“ dokumentiniame filme, pernai išprovokavusiame debatus šalyje dėl dvasininkų vykdomo lytinio išnaudojimo.NAUJAUSI KOMENTARAI

matosi

matosi portretas
kad vatykanui kaip ir ja v korporacijom ateina ga la s ne zmones bunda po kosmarisko miego?;;;

Man nei Vatikanas, nei popiežius neidomus

Man nei Vatikanas, nei popiežius neidomus portretas
Nei Amerika, nei Stambulas.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių