JT agentūra teigia, kad nuo žiauraus karo Gazoje pradžios žuvo 17 jos darbuotojų Pereiti į pagrindinį turinį

JT agentūra teigia, kad nuo žiauraus karo Gazoje pradžios žuvo 17 jos darbuotojų

2023-10-21 08:07
BNS inf.

Jungtinių Tautų agentūra palestiniečių pabėgėliams remti šeštadienį pranešė, kad per karą Gazos Ruože žuvo mažiausiai 17 jos darbuotojų, ir įspėjo, kad žuvusiųjų skaičius gali didėti.

JT agentūra teigia, kad nuo žiauraus karo Gazoje pradžios žuvo 17 jos darbuotojų
JT agentūra teigia, kad nuo žiauraus karo Gazoje pradžios žuvo 17 jos darbuotojų / Scanpix nuotr.

„Iki šiol patvirtinta, kad šiame žiauriame kare žuvo 17 mūsų kolegų. Labai liūdna, bet tikrieji skaičiai gali būti didesni“, – sakoma JT pagalbos ir darbų palestiniečių pabėgėliams Artimuosiuose Rytuose agentūros (UNRWA) pareiškime.

Spalio 7-ąją islamistų grupuotė „Hamas“ įsiveržė į Izraelį iš Gazos Ruožo, paėmė daugiau kaip 200 įkaitų ir nužudė mažiausiai 1,4 tūkst. žmonių, daugiausia civilių.

Nuo to laiko Izraelis pažadėjo sunaikinti „Hamas“ ir teigia, kad per susirėmimus žuvo apie 1,5 tūkst. šios grupuotės kovotojų, kol jo kariuomenė atgavo užpultos teritorijos kontrolę.

Atsakydama į tai, žydų valstybė pradėjo bombardavimo kampaniją Gazos Ruože, kur su žeme buvo sulyginti ištisi miestų kvartalai ir iki šiol žuvo 4 137 palestiniečiai, daugiausia civiliai gyventojai, skelbia „Hamas“ kontroliuojama Sveikatos apsaugos ministerija.

Labai liūdna, bet tikrieji skaičiai gali būti didesni.

„Hamas“ yra palestiniečių kovotojų grupuotė, valdanti Gazos Ruožą. Ji buvo įsitraukusi į keletą karų su Izraeliu nuo Gazos Ruožo perėmimo 2007-aisiais. Grupuotę teroristine yra pripažinęs Izraelis, Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė bei kai kurios kitos valstybės.

„Hamas“ remia Iranas, finansuodamas ginklų įsigijimą, juos pats tiekdamas ir suteikdamas karinius apmokymus. „Hamas“ politinis biuras veikia Katare, čia įsikūrę kai kurie jų lyderiai.

Gazos Ruože gyvena 2,3 mln. žmonių, tačiau teritorijai Izraelis su Egipto pagalba nuo 2007 metų taiko blokadą – apribojo prekių įvežimą į šią teritoriją ir jų išvežimą iš jos vandeniu, jūra ar oru bei pačių palestiniečių galimybes palikti šią teritoriją, išskyrus kelias dešimtis tūkstančių darbininkų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra