Kinijoje naujas koronaviruso protrūkis išplito penkiuose regionuose

Kinijos šiaurės rytiniame uostamiestyje susidarius naujam koronavirusinės infekcijos COVID-19 židiniui liga išplito į kitas provincijas ir paskatino imtis naujų suvaržymų, Pekinui siekiant išvengti antros epidemijos bangos.

Kinija, praeitų metų pradžioje tapusi pirminiu COVID-19 židiniu, griežtomis karantino ir kelionių ribojimo priemonėmis sugebėjo beveik visiškai suvaldyti naujosios ligos plitimą.

Tačiau pastaraisiais mėnesiais virtinė mažesnių protrūkių vėl kelia susirūpinimą. Antradienį Kinija pranešė per parą nustačiusi 68 naujus užsikrėtimo koronavirusu atvejus – daugiausiai nuo balandžio.

Iš jų 57 buvo užfiksuoti šiaurės vakariniame Sindziango regione. Per protrūkį testai buvo atlikti milijonams šio regiono gyventojų, o sostinėje Urumči paskelbtas griežtas karantinas.

Dar apie šešis užsikrėtimo atvejus buvo pranešta pramoniniame uostamiestyje Daliane, esančiame Liaoningo provincijoje, kur praeitą savaitę užfiksuotas naujas COVID-19 protrūkis vienoje žuvies ir jūros gėrybių perdirbimo įmonėje. Dabar Daliane nustatyti iš viso 44 užsikrėtimo koronavirusu atvejai.

Sveikatos apsaugos tarnybos paskelbė, kad iš židinio Daliane užkratas išplito į devynis miestus penkiuose šalies regionuose, įskaitant pietrytinę pajūrio provinciją Fudzianą.

Šios provincijos sostinė Fudžou paskelbė pareisianti į „karo meto padėtį“, COVID-19 diagnozavus vienam pacientui, kuris atvyko iš Daliano, esančio už 1,5 tūkst. kilometrų, ir kuriam nepasireiškė jokie ligos simptomai.

Imantis naujų prevencijos priemonių, be kita ko, griežčiau tikrinami žmonės, atvykę į miestą iš regionų, kur yra užfiksuota naujų koronavirusinės infekcijos atvejų.

Antradienį taip pat buvo paskelbta apie nustatytą vieną naują užsikrėtimo atvejį Pekine. Jis irgi siejamas su jokių simptomų nejutusiu pacientu, atvykusiu iš Daliano. Tai buvo pirmasis vietinio užsikrėtimo atvejis sostinėje, kai anksčiau Pekine susidaręs COVID-19 židinys liepos pradžioje buvo nuslopintas.

Pekine pradėtas masinis gyventojų testavimas priemiestyje, kur gyvena naujai nustatytas pacientas.

Daliane antradienį taip pat nustatyta 12 besimptomių COVID-19 atvejų. Kinija tokius atvejus skaičiuoja atskirai.

Šiuo metu Daliane vyksta Kinijos futbolo Aukščiausiosios lygos rungtynės, bet per jas laikomasi griežtų saugumo sąlygų.

Vienas vietos sveikatos apsaugos pareigūnas sekmadienį sakė, kad per keturias dienas tikriausiai bus surengtas visų 6 mln. miesto gyventojų testavimas. Pirmadienį buvo paskelbta, kad paimti 1,68 mln. žmonių ėminiai.

Daliano valdžia taip pat uždraudė rengti grupines šventes restoranuose ir paliepė viešojo maitinimo įstaigų lankytojus parodyti vietinį „sveikatos kodą“ savo mobiliuosiuose telefonuose.

Tuo metu Šendženo sveikatos apsaugos tarnybos informavo, kad iki antradienio ryto buvo atlikti testai daugiau kaip 3 tūkst. gyventojų, vienam sunkvežimio vairuotojui iš Honkongo neseniai nustačius COVID-19.

Honkongui iš pradžių itin sekėsi valdyti koronaviruso plitimą, bet per pastarąjį mėnesį pusiau autonominiame mieste užsikrėtimo atvejų sparčiai gausėjo.

Žemyninės Kinijos ligoninėse tebegydomas 391 COVID-19 pacientas. Nuo pirminio protrūkio pradžios šalyje nustatyti iš viso 83 959 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejai.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių