Kyjivas: rusų pajėgos įsitvirtina Lysyčanske

Rusijos daliniai, Ukrainos duomenimis, įžengė į Lysyčanską. „Donecko regione okupantai dėmesį sutelkę į savo pozicijų stiprinimą Lysyčansko ir Verchniokamjankos miestuose“, – sekmadienį pranešė Ukrainos generalinis štabas.

Ir Luhansko karinis gubernatorius Serhijus Haidajus „Telegram“ kanale patvirtino, kad rusai toliau pasistūmėjo į priekį ir „įsitvirtino Lysyčansko rajone“. Kol kas neaišku, ar mieste yra Ukrainos dalinių.

Prorusiški separatistai jau šeštadienį pranešė apie Lysyčansko užėmimą. Kyjivas tuo tarpu teigė, kad strategiškai svarbus miestas dar yra kontroliuojamas ukrainiečių. Lysyčanskas po Sjeverodonecko kritimo buvo paskutinysis didelis Ukrainos kontroliuojamas miestas Luhansko srityje.

Pasak Generalinio štabo, rusai taip pat tęsė atakas Charkivo ir Svlovjansko kryptimis. Čia atakos esą buvo atremtos.

Bachmuto, svarbaus transporto mazgo, kryptimi Donecko srityje mūšiai tuo tarpu tęsiasi. Rusų daliniai taip pat mėgina šturmuoti Spartaką, Donecko priemiesčio gyvenvietę.

Ukrainos pietuose rusai iš oro smarkiai apšaudė Ivanivkos gyvenvietę Chersono srityje, kurią prieš tai užėmė Ukrainos daliniai. Be to, raketomis apšaudytas Mykolajivas. Nepriklausomai patvirtinti šių duomenų nėra galimybės.

Maskva skelbia užėmusi Lysyčanską

Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu sekmadienį pareiškė, kad Maskvos pajėgos užėmė strategiškai svarbų Ukrainos miestą Lysyčanską ir dabar kontroliuoja visą Luhansko regioną, kuriame pastarosiomis savaitėmis vyko įnirtingi mūšiai.

„Sergejus Šoigu informavo Rusijos ginkluotųjų pajėgų vyriausiąjį vadą Vladimirą Putiną apie Luhansko liaudies respublikos išlaisvinimą“, – sakoma Gynybos ministerijos pranešime, kurį citavo Rusijos naujienų agentūros.

Rusijos pajėgos ir jų sąjungininkai separatistai perėmė „visišką Lysyčansko ir kitų netoliese esančių miestų, tokių kaip Bilohorovka, Novodružeskas, Maloriazancevė ir Bila Hora, kontrolę“, sakoma pareiškime.

Naujienų agentūra AFP negali patvirtinti šių pareiškimų iš nepriklausomų šaltinių, o Ukraina oficialiai jų nekomentuoja.

Kelios minutės iki šio pranešimo Rusijos gynybos ministerijos atstovas spaudai sakė, kad Lysyčanske vyksta mūšiai ir kad Ukrainos pajėgos yra „visiškai“ apsuptos.


Šiame straipsnyje: Lysyčanskaskaras Ukrainojekarasužėmė miestą

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių