A. Lukašenka: Baltarusija sulaikė daugiau kaip 20 asmenų dėl išpuolio prieš rusų lėktuvą

Baltarusijos autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka antradienį pareiškė, kad dėl praėjusio mėnesio pabaigoje režimo priešininkų įvykdyto išpuolio prieš Rusijos karinį lėktuvą sulaikyta daugiau kaip 20 žmonių.

„Iki šiol sulaikyta daugiau kaip 20 bendrininkų, esančių Baltarusijoje. Likusieji slapstosi“, – anot valstybinės naujienų agentūros „Belta“, pareiškė pagrindinis Kremliaus sąjungininkas A. Lukašenka, įvardijęs tariamą pagrindinį kaltininką kaip asmenį, turintį Rusijos ir Ukrainos pilietybes.

„Ukrainos saugumo tarnyba ir CŽA vadovybė iš šono ar už nugaros rengė operaciją prieš Baltarusijos Respubliką. Buvo parengtas teroristas. Jis yra rusas, turi Rusijos pasą, turi Ukrainos pasą“, – tvirtino autoritarinis prezidentas.

Iki šiol sulaikyta daugiau kaip 20 bendrininkų, esančių Baltarusijoje. Likusieji slapstosi.

Pasak A. Lukašenkos, Kyjivas jį užverbavo 2014 metais ir tai buvo IT specialistas arba asmuo, gerai išmanantis IT technologijas.

Nepriklausomas baltarusių portalas „Zerkalo“ paprašė Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) pakomentuoti šiuos A. Lukašenkos pareiškimus.

„Mes nekomentuojame sprogimų Baltarusijoje ir Rusijoje iki Ukrainos pergalės“, – lakoniškai atsakė SBU.

Vasario 26 dieną apie netoli sostinės Minsko esančiame Mačuliščių aerodrome sunaikintą Rusijos lėktuvą pranešė Baltarusijos opozicija.

Artimas į Lietuvą pasitraukusios opozicijos lyderės Sviatlanos Cichanouskajos patarėjas Franakas Viačorka tąsyk nurodė, kad rusų lėktuvo vertė siekė 330 mln. eurų. Opozicijai artimos žiniasklaidos teigimu, tai buvo sekimo lėktuvas A-50U.

„Didžiuojuosi visais baltarusiais, kurie ir toliau priešinasi Rusijos hibridinei Baltarusijos okupacijai ir kovoja už Ukrainos laisvę“, – reaguodama į šią žinią socialiniame tinkle „Twitter“ parašė S. Cichanouskaja.

A. Lukašenka antradienį sakė, esą orlaivis nukentėjo nesmarkiai.

Karinę veiklą Baltarusijoje stebinti grupė „Belarusian Hajun“ pažymėjo, kad tai buvo pirmas kartas, kai A. Lukašenka oficialiai pripažino, jog lėktuvas A-50U buvo apgadintas per ataką, taip iš esmės paprieštaraudamas visiems ankstesniems savo pareiškimams.

Baltarusija, vienintelė Rusijos sąjungininkė Europoje, tiesiogiai nedalyvauja Maskvos puolime prieš Ukrainą, tačiau leido Rusijos pajėgoms naudotis teritorija 2022 metais pradėtai invazijai.

Kyjivas sako, kad Rusija taip pat naudojosi Baltarusijos oro uostais kaip bazėmis rengti smūgius Ukrainai.

Pastaraisiais mėnesiais Baltarusija ir Rusija surengė keletą pratybų, o Ukraina išreiškė nuogąstavimus, kad Minskas įsitrauks į konfliktą.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių