Grįžtant migrantams – A. Lukašenkos įsakymas: uždarykite kiekvieną sienos metrą

Baltarusijos autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka per susitikimą dėl padėties pasienyje nurodė savo jėgos struktūroms uždaryti „kiekvieną sienos metrą“, ketvirtadienį pranešė jo spaudos tarnyba.

„Nuo šios dienos nė viena koja neturi įžengti į Baltarusijos teritoriją iš kitos pusės – ar iš Pietų, ar iš Vakarų“, – pareiškė A. Lukašenka.

„Kaip tai padarysite – aptarsime po šio susitikimo, susirinksite pas valstybės sekretorių. Čia yra vidaus reikalų ministerijos ministras, gynybos ministras. Uždarykite kiekvieną sienos metrą“, – kalbėjo jis.

„Privalome tai padaryti. Elementaru. Neduok Dieve, jie pradės įgyvendinti taktiką, kai per oficialius patikrinimo punktus išvaromi ten jų pakviesti žmonės, – tvirtino A. Lukašenka. Jūs pasekmes žinote, jie – taip pat. Taigi, tegul galvoja. Mes juos perspėjome, o jie tegul galvoja.“

 

 

„Kamuolys jų pusėje. Bet prieiti prie to, kad būtų žudomi žmonės ir pusgyviai išmetami į mūsų teritoriją... Na, naciai ir viskas, ką dar apie juos pasakyti“, – pareiškė jis.

Lietuvos pareigūnai įtaria, kad A. Lukašenkos režimas organizuoja precedento neturintį nelegalių migrantų antplūdį, keršydamas už Europos Sąjungos sankcijas dėl autoritarinio prezidento represijų prieš kitaminčius po pernai vykusių ginčijamų rinkimų.

A. Bilotaitė: būtų neįtikėtina

Būtų neįtikėtina, jeigu Baltarusijos autoritarinis vadovas A. Lukašenka pasirūpintų šalies sienų saugumu, teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

„Jeigu Lukašenka tikrai pasirūpins sienų saugumu ir imsis rūpintis sienomis, čia būtų neįtikėtina, nes iki šiol viskas buvo daroma taip, kad tie žmonės su pareigūnų pagalba lengvai galėtų kirsti Lietuvos sieną“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė ji.

Į Lietuvą per sieną su Baltarusija šiemet pateko per 4,1 tūkst. migrantų, daugelis jų yra iš Irako.

Lietuvos pareigūnai išaugusius migracijos srautus vadina Baltarusijos režimo hibridine agresija. Dėl to šalyje paskelbta ekstremali padėtis.

Anksčiau šią savaitę vidaus reikalų ministrės A. Bilotaitės priimtu sprendimu leista migrantus apgręžti atgal į Baltarusiją ir tuo pačiu taikyti atgrasymo priemones.

Anksčiau ketvirtadienį Baltarusijos valstybės sienos komitetas pareiškė, esą baltarusių pasieniečiai neleido Lietuvos teisėsaugai apgręžti grupės migrantų.

„Pasieniečiai Polocke aptiko penkių Lietuvos teisėsaugininkų mėginimą agresyviai deportuoti aštuonis migrantus į Baltarusijos teritoriją maždaug vidurdienį rugpjūčio 4 dieną. Baltarusijos pasieniečiai užkirto kelią valstybės sienos pažeidimui“, – teigiama per platformą „Telegram“ paskelbtoje žinutėje.

Pasak Baltarusijos valstybės sienos komiteto, vienas iš migrantų Lietuvos sienos pusėje pasijuto prastai.

„Netrukus atvyko greitosios pagalbos automobilis. Kai tai įvyko, žmonės, dėvintys Lietuvos karines uniformas, apleido teritoriją, palikdami imigrantus, o užsienietis, kuris jautėsi blogai, įžengė į Baltarusiją, gavo pirmąją pagalbą ir buvo nugabentas į ligoninę“, – tvirtinama komiteto pranešime.

Trečiadienį Minsko režimas pranešė apie Baltarusijos teritorijoje prie Lietuvos sienos aptiktą sužalotų irakiečių grupę.

Anksčiau tą pačią dieną baltarusių pasieniečiai buvo pranešę, kad Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje, Benekainių gyvenvietės apylinkėse, jie aptiko „sunkios būklės“ Irako pilietį, kuris vėliau mirė. A. Lukašenka nurodė pareigūnams ištirti šį incidentą, kurį pavadino „nužudymu“.

Lietuvos pasieniečiai sakė negavę informacijos iš Baltarusijos pareigūnų apie šį įvykį ir teigė apie tai sužinoję iš žiniasklaidos.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) pabrėžia, kad nė vienu vienu atveju pasienyje su Baltarusija Lietuvos pareigūnai įgaliojimų neviršijo.NAUJAUSI KOMENTARAI

>>>EU JEGA \\\\\.../////

>>>EU JEGA \\\\\...///// portretas
Koncerve tu "JĖGA".Tai taip toliau tęsis tai "galiūne" babajam pim...ą čiulpsi ir iš jų prišiktų termosų paxliopkę lopinsi.Kaip žmonės nemąsto.

AS

AS portretas
Kažkaip tau (Tam AS) Tėvynė nelabai rūpi - matosi, kad tik diktatorių norisi ginti... 20 metų niekas nepuolė ir tvorų nereikėjo, draugiškai gyvenom su kaimynais. Ir dabar nereikėtų - juk baltarusiai ir lietuviai yra tos pačios kilmės, bet kai toks vadas yra, deja...

Tam AS

Tam AS portretas
Iš kur faktai , kad rinkimai suklastoti ? Lietuvos stebėtojai atsisakė vykti stebėti rinkimų . Atominę pradėjo planuoti dar 2012 m prie konservatorių valdžios !!! Kubilius net dviratuku palėkęs buvo , buvo ir susitikimai su Baltarusijos " statytojais " Lietuvoje . :) Aš nerašau " geras-blogas " , bet aš bandau atsekti įvykių eigą ir logiką veiksmų , kurie mano Tėvynei pakenkė ir " atnešė juodąją saulę " . Kodėl visi veiksmai pavėluoti : stabdyta statyba dar neprasidėjusi ? Kodėl nėra tvoros nors " puola " jau arti 20 metų ? Apie lėktuvą t.p. yra versijų , ko nežinau nekomentuoju . O jūs bandote ...
VISI KOMENTARAI 71
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių