Kraupu: mokinys užpuolė ir mirtinai peiliu nudūrė mokytoją

Prancūzija, vasario 22 d. (AFP-BNS). Pietvakarių Prancūzijoje trečiadienį žuvo vienos mokyklos mokytoja, kurią per pamoką peiliu užpuolė mokinys, pranešė prokuroras.

52 metų ispanų kalbos mokytoja vedė pamoką Sen Žan de Liuzo mokykloje, kai mokinys ją užpuolė peiliu.

Įvykio vietoje jai buvo suteikta skubi pagalba, tačiau Bajonos prokuroras Jerome'as Bourrier (Žeromas Burė) naujienų agentūrai AFP sakė, kad ji mirė nuo sužalojimų.

Jis pridūrė, kad 16-metis moksleivis buvo sulaikytas.

Vietos dienraštis „Sud Ouest“ rašė, kad 16-metis paauglys įsiveržė į ispanų kalbos pamoką ir peiliu užpuolė mokytoją.

Šv. Tomo Akviniečio mokykla yra privati katalikiška įstaiga, įsikūrusi netoli Sen Žan de Liuzo miesto centro. Vasarą Sen Žan de Liuzas yra populiarus Prancūzijos kurortas smėlėtoje Baskijos regiono pakrantėje.

Priešpiet mokinius, kurie po išpuolio maždaug dvi valandas buvo uždaryti klasėse, pradėta po kelis išleisti namo.

Jų laukė sunerimę tėvai, tačiau į mokyklą buvo įleisti tik tos klasės, kurioje įvyko išpuolis, artimieji, sakė AFP reporteris.

Prancūzijos švietimo ministras Pap Ndiaye (Pap Ndai) sakė, kad jį labai nuliūdino mokytojos mirtis ir kad jis vyks į įvykio vietą.

„Vargu ar galiu įsivaizduoti, kokią traumą tai sukelia vietos lygmeniu ir apskritai nacionaliniu mastu“, – sakė vyriausybės atstovas Olivier Veranas (Olivjė Veranas).

Televizijos kanalas BFM pranešė, kad užpuolikas užrakino klasės duris ir smogė peiliu mokytojai į krūtinę.

Kanalas citavo šaltinį, kuris teigė, kad berniukas papasakojo kitam mokytojui, jog kažkoks balsas liepė jam atlikti šį veiksmą.

Dabar jis yra sulaikytas policijos, sakoma pranešime. Jokios informacijos apie jo praeitį neskelbiama.

Tokie išpuoliai mokyklose Prancūzijoje paprastai pasitaiko retai, tačiau vis dažniau nerimaujama dėl mokytojų saugumo.

Per pastaruosius 40 metų mokyklose įvyko mažiau nei dešimt kruvinų išpuolių.

Išpuolis Sen Žan de Liuze yra pirmas mokytojo nužudymas Prancūzijoje nuo 2020-ųjų spalio, kai islamistų radikalas netoli Paryžiaus nukirto galvą vidurinės mokyklos mokytojui Samueliui Paty (Samiueliui Pati).

2014 metų liepą Pietų Prancūzijos Albi mieste 34 metų mokytoją peiliu subadė vieno moksleivio motina. Vėliau nustatyta, kad ji buvo nepakaltinama.

2012 metais pietvakariniame Tulūzos mieste ginkluotas islamistas Mohammedas Merah (Mohamedas Mera) nužudė tris mokinius ir mokytoją žydų mokykloje.NAUJAUSI KOMENTARAI

.........

......... portretas
Ar mums savų netrūksta kriminalų.?

Maroko futbolininkų

Maroko futbolininkų portretas
pergalių proga degė dalis Europos,o kai pralaimėjo-Prancūzija,Belgija,Olandija 2 paras karo stovyje buvo. Čia emigrantai,,atsidekoja,,už priėmima

Benas

Benas portretas
ruso Panosenkos paklausykite ką jis kalba apie emigrantu siautėjima Paryžiuje.
VISI KOMENTARAI 38

Galerijos

Daugiau straipsnių