Rinkimų dieną A. Navalno programėlė dingo iš „Google“ ir „Apple“ parduotuvių

Kalinamo Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno „Išmaniojo balsavimo“ programėlė penktadienį dingo  iš „Google“ ir „Apple“ parduotuvių, rusams pradėjus balsuoti tris dienas truksiančiuose parlamento rinkimuose po beprecedenčio masto represijų.

„Navalno programėlės pašalinimas iš parduotuvių yra gėdingas politinės cenzūros veiksmas“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė A. Navalno bendražygis Ivanas Ždanovas.

Pagal opozicionieriaus komandos „išmaniojo balsavimo“ strategiją rusai raginami palaikyti kandidatus, turinčius daugiausiai šansų nurungti prokremliškos valdančiosios „Vieningosios Rusijos“ atstovus.

Šią savaitę Rusijos žiniasklaidos priežiūros tarnyba „Roskomnadzor“ primygtinai pareikalavo, kad „Google“ ir „Apple“ pašalintų „Išmaniojo balsavimo“ programėlę iš savo parduotuvių.

Ketvirtadienį bendrovių „Google“ ir „Apple“ atstovai buvo iškviesti į Rusijos parlamento aukštųjų rūmų – Federacijos Tarybos – posėdį.

Parlamento Užsienio reikalų komiteto narys Andrejus Klimovas pakartojo kaltinimus technologijų milžinėms, esą jos „kišasi“ į Rusijos vidaus reikalus.

Lietuvoje dirbantis artimas A. Navalno bendražygis Leonidas Volkovas pareiškė, kad šios kompanijos „pasidavė Kremliaus šantažui“.

„Prieš mus visa Rusijos valstybė ir net didžiosios technologijų kompanijos“, – susirašinėjimo platformos „Telegram“ kanalu paskelbė A. Navalno komanda.

Pats A. Navalnas iš kalėjimo ragino šalininkus atsisiųsti programėlę. Rinkimų išvakarėse jo komanda paragino rusus paremti Komunistų partijos kandidatus.

Sausį A. Navalnas buvo sulaikytas ir vasarį pasiųstas už grotų. Vėliau jo politiniai biurai ir Kovos su korupcija fondas buvo paskelbti „ekstremistiniais“ ir uždrausti. Visi svarbiausi jo bendražygiai išvyko iš šalies.

„Roskomnadzor“ uždraudė dešimtis su A. Navalnu susijusių interneto svetainių, įskaitant pagrindinę jo svetainę navalny.com.



NAUJAUSI KOMENTARAI

tegul

tegul portretas
dar dziaugiasi kad ji saugo kaleime kitu atveju tu paciu /seimininku/ butu likviduotas kaip politbalastas.

taigi

taigi portretas
Šiaip jau rinkiminė reklama rinkimų dieną yra rimtas nusižengimas, ar LT propaganda apie tai pamiršo - amnezija nuo Judo sidabrinių išsivystė?

Anonimas

Anonimas portretas
Kodel sitas Amerikos bybciulys dar gyvas?
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių