Per Rusijos apšaudymą Charkivo srityje žuvo mažiausiai 10 civilių

Per rusų apšaudymą Charkive sekmadienį žuvo mažiausiai 10 civilių, pranešė regiono, kuriame vyksta naujas Rusijos pajėgų puolimas, valdžios institucijos.

Po suintensyvėjusių oro atakų Rusija gegužės 10 dieną šioje Ukrainos šiaurės rytuose esančioje srityje pradėjo naują puolimą, atnešusį didžiausius teritorinius laimėjimus per pusantrų metų.

Kyjivas teigė, kad šis veržimasis buvo sustabdytas, tačiau Maskva šiam teiginiui prieštarauja.

Per Rusijos smūgį Charkivo miesto apylinkėse žuvo penki ir buvo sužeista 16 žmonių, įskaitant 8 metų vaiką, pranešė regiono gubernatorius Olehas Synjehubovas.

Jis pridūrė, kad dar penki žmonės žuvo ir devyni buvo sužeisti per išpuolį Kupjanske į pietryčius nuo regiono sostinės.

Viena iš aukų buvo septintą mėnesį nėščia moteris, pranešė Charkivo srities policija.

Pareigūnai pridūrė, kad Rusijos pajėgos smogė į tą pačią vietą praėjus 20 minučių po to, kai į įvykio vietą atvyko policijos pareigūnai ir medikai.

Rusija kaltinama naudojanti „dvigubo smūgio“ atakas, kai netrukus po pirmojo smūgio suduodamas antrasis, todėl padidėja tikimybė, kad nukentės tie, kurie reagavo į pirmąjį.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, reaguodamas į išpuolį, pareiškė, kad Rusija naudoja savo ginklus, kad „terorizuotų mūsų miestus ir bendruomenes, žudytų paprastus žmones“.

Jis paprašė Charkivui dviejų „Patriot“ oro gynybos sistemų, kurios, anot ukrainiečių lyderio, iš esmės pakeistų situaciją.

Penktadienį interviu naujienų agentūrai AFP V. Zelenskis teigė, kad Rusijos kariams pavyko pasistūmėti 5–10 km palei šiaurės rytų sieną, kol juos sustabdė Ukrainos pajėgos.

Interviu jis pareiškė, kad Rusijos karių puolimas Charkivo srityje gali būti tik „pirmoji banga“, po kurios seks kitos.


Šiame straipsnyje: karas UkrainojeRusijacharkivasevakuacija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių