Sugautas Rusijos šnipas: rašė koordinates, fotografavo ir perdavė slaptosioms tarnyboms

 • Teksto dydis:

Keliai pietų Ukrainoje ištuštėję, čia intensyvėja mūšiai Ukrainai bandant atsiimti Chersono sritį. Vietovės smarkiai apšaudomos, smūgiai tik stiprėja, niekur nebėra saugu, pasakojama LNK reportaže.

„Dabar jie šaudo jūroje. Ten matyti liepsnos. Atakos nesiliauja ištisas paras“, – kalbėjo vietos gyventojas Ivanas.

Vietovėje likę žmonės sakė, kad neturi nei jėgų, nei pinigų bėgti.

Moteris rodė, kur slepiasi smūgiams priartėjus prie jos namų.

„Čia praleidžiu visą naktį, išeinu tik ryte. Jeigu dieną prasideda smarkus apšaudymas, taip pat leidžiuosi į rūsį. Slepiuosi ir laukiu, kol viskas baigsis“, – sakė moteris.

Ukrainiečiai tikisi iš okupantų atsiimti pietines teritorijas. Kariai kartoja, kad jiems reikia daugiau ginklų iš Vakarų.

Tiesiog šlykštu, kai buvę galingų valstybių, deklaruojančių europietiškas vertybes lyderiai dirba Rusijai, kuri kovoja prieš šias vertybes.

„Kad laimėtume karą mums reikia daugiau sunkiųjų ginklų. Taip pat amunicijos“, – teigė ukrainiečių karys Serhijus.

Kariai sunerimę, kad Vakarų tiekiamos ginkluotės tempai gali sumenkti. Ukrainos pralaimėjimas, pasak jų, turėtų skaudžių pasekmių demokratijoms visame pasaulyje.

„Jeigu mes jų nesustabdysime ir jie mus okupuos, išžudys mūsų armiją ir nesustos, eis tolyn“, – kalbėjo karys.

Ukrainiečiai tiki, kad gali laimėti, esą Rusija ėmėsi desperacijos. Daugėja civilių apšaudymų. Mykolajivas nuolatos atakuojamas. Vienoje stotelėje okupantų raketa pražudė septynis žmones. Kliuvo ir šalia esančiam viešbučiui.

„Jie nori, kad ukrainiečiai išsigąstų, nes jie nori iš mūsų atimti laisvę“, – teigė Ukrainos gyventojas.

Okupantai Ukrainos rytuose apšaudė Donecko srities Torecko miestą. Per šią ataką žuvo aštuoni žmonės, dar keturi sužeisti, o tarp jų – trys vaikai. Bombarduotas Charkivas. Nikopolyje apgadinta apie 50 namų.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

Neseniai buvęs Vokietijos kancleris, artimas Vladimiro Putino draugas bei buvęs „Gazprom“ ir „Rosneft“ valdybos narys Gerhardo Schröderis lankėsi Kremliuje, kur, kaip skelbiama, bandė susitarti dėl taikos Ukrainoje. Ukrainos prezidentas šį vizitą griežtai sukritikavo.

„Tiesiog šlykštu, kai buvę galingų valstybių, deklaruojančių europietiškas vertybes lyderiai dirba Rusijai, kuri kovoja prieš šias vertybes“, – kalbėjo Volodymyras Zelenskis.

NATO generalinis sekretorius pareiškė, kad jeigu Rusija laimės karą Ukrainoje, ji gali užpulti dar daugiau šalių.

„Jei Rusijos prezidentas V. Putinas turi minčių padaryti NATO valstybei kažką panašaus, ką jis padarė Gruzijai, Moldovai ar Ukrainai, į tai įsitrauks visas NATO. Tikslas – atgrasyti jį nuo tokių veiksmų. Ukraina yra buvusi sovietinė respublika ir jis pamišėliškai mano, kad gali nuspręsti, ką Ukraina turi daryti. Latvija, Lietuva ir Estija irgi yra buvusios sovietinės respublikos, tačiau V. Putinas neturi teisės spręsti, kaip šios šalys turėtų elgtis“, – pasakojo NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.

Amerikiečių žvalgyba nustatė, jog Rusija bando suklastoti įrodymus, jog atrodytų, kad už Olenivkos kalėjimo apšaudymą, per kurį žuvo 53 „Azovo“ pulko kovotojai ir dar dešimtys buvo sužeista buvo atsakingos Ukrainos pajėgos.

Ukrainos saugumo tarnyba sulaikė įtariamąjį, stebėjusį Rusijos smūgius Dniepropetrovsko srityje. Tyrėjai teigė, kad Rusijos FSB agentas rinko duomenis apie aerodromus ir geležinkelius. Be to, vyras sekė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų dalinių judėjimą.

Darbus atliko kruopščiai, kiekvieną objektą aprašė smulkiai, fiksavo koordinates, filmavo bei fotografavo. Surinktą informaciją uždarais ryšio kanalais perdavė Rusijos specialiosioms tarnyboms. Taip rusams jis padėjo vykdyti masinį apšaudymą. Paaiškėjo, kad sulaikytasis buvo saugos įmonės darbuotojas. Prieš karą jis aktyviai skleidė prokremliškas idėjas. Prasidėjus karui jį užverbavo Rusijos specialiosios tarnybos.


Šiame straipsnyje: LNK turinyskaras UkrainojeDoneckasChersonasToreckas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių