Pereiti į pagrindinį turinį

Švedija tiria galimą Kinijos laivo vaidmenį sugadinant kabelius Baltijos jūroje

2024-11-20 14:10
BNS inf.

Švedija rimtai tiria galimą Kinijos laivo vaidmenį sugadinant du kabelius Baltijos jūroje, trečiadienį remdamasis šaltiniais skelbia portalas „Financial Times“ (FT).

Remiantis laivybos stebėjimo svetainės „MarineTraffic“ duomenimis, kinų krovininis laivas „Yi Peng 3“, vykęs iš Rusijos į Egiptą, lapkričio 17–18 dienomis, plaukė netoliese kabelių, jungiančių Lietuvą ir Švediją bei Vokietiją ir Suomiją. Būtent tada šie povandeniniai kabeliai buvo pažeisti.

Švedijos vyriausybė viešai nekomentuoja pranešimų apie šį laivą, bet patvirtino, kad vyksta policijos tyrimas.

Laivas „Yi Peng 3“ priklauso bendrovei „Ningbo Yipeng Shipping“, įsikūrusiai netoli Ningbo, Kinijos rytuose. Bendrovės atstovas spaudai FT patvirtino, kad Kinijos vyriausybė paprašė bendradarbiauti atliekant tyrimą, tačiau atsisakė pateikti daugiau informacijos.

Telekomunikacijų bendrovė „Telia Lietuva“ pranešė, kad sekmadienio rytą buvo pažeistas vienas iš trijų Baltijos jūra nutiestų ryšio kabelių iš Švedijos į Lietuvą.

Vėliau šią informaciją patvirtino ir pareigūnai Stokholme.

Suomijos operatorius „Cinia“ pirmadienį pranešė, kad dėl nežinomų priežasčių nutrauktas Helsinkį ir Vokietijos Rostoko uostą jungiantis kabelis.

Vėliau Vokietija ir Suomija pranešė, kad pradėjo tyrimą ir įspėjo apie „hibridinio karo“ grėsmę.

Lietuvos Generalinė prokuratūra antradienį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo teroro akto.

Valdančiosios daugumos politikai įtaria, jog incidentai susiję su Rusijos sabotažu, o šalies vadovas Gitanas Nausėda sakė, kad kol kas anksti daryti išvadas apie šių pažeidimų priežastis.

Šiaurės Europos šalių ir Vokietijos pareigūnai sakė įtariantys, kad tai – sabotažo ir hibridinio karo aktai, už kurių slypi Rusija.

Kremlius trečiadienį absurdiškomis ir juokingomis pavadino prielaidas, kad Maskva atsakinga už telekomunikacijų kabelių, besidriekiančių Baltijos jūra, pažeidimą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų