Ukrainos atominės elektrinės po laikino sustabdymo vėl jungiasi prie energetinės sistemos

Ukrainos energetikos ministerija ketvirtadienį pranešė, kad visos trys ukrainiečių vis dar kontroliuojamos atominės elektrinės, automatiškai atjungtos po ankstesnę dieną surengtų Rusijos oro smūgių, vėl buvo prijungtos prie energetinės sistemos.

„Po vakarykščio masinio apšaudymo energetikos sektoriaus darbuotojams pavyko suvienyti elektros sistemą ir iki ryto vėl prijungti tris atomines elektrines prie energetinės sistemos“, – socialiniuose tinkluose pranešė ministerija.

Pranešime priduriama, kad elektrinės turėtų pradėti tiekti elektros energiją iki „šio vakaro“.

Rusijos smūgiai Ukrainos energetikos infrastruktūrai padidino elektros tinklų apkrovą, todėl sutriko energijos tiekimas pietiniuose ir rytiniuose šalies regionuose. Taip pat smarkiai sutriko elektros ir vandens tiekimas sostinėje Kyjive.

Energijos tiekėjai ketvirtadienį stengėsi atkurti elektros tiekimą Ukrainos sostinėje.

„Septyniasdešimt procentų sostinės vis dar neturi elektros, – sakė meras Vitalijus Klyčko. – Energetikos bendrovės deda visas pastangas, kad ją kuo greičiau sugrąžintų.“

Kyjive kairiajame Dnipro krante pavyko atnaujinti vandens tiekimą, bet tik po to, kai inžinieriai „dirbo visą naktį“, sakė jis.

Mero teigimu, miestas tikisi, jog vandens tiekimas dešiniajame krante bus atnaujintas pirmąją dienos pusę.

Ukraina pranešė, kad trečiadienį rusų pajėgos paleido 70 sparnuotųjų raketų į taikinius visoje šalyje. Tai dar labiau pagilino energetikos krizę, išprovokuotą jau kelis mėnesius rengiamų atakų prieš infrastruktūrą.

Rytinės Charkivo srities, kurioje yra antras pagal dydį šalies miestas tuo pačiu pavadinimu, administracijos vadovas ketvirtadienį pareiškė, kad Charkivas susiduria su „elektros tiekimo problemomis“ ir pranešė apie „avarinius elektros atjungimus“.

Šalies centrinio Poltavos regiono administracijos vadovas Dmytro Luninas sakė, jog valdžios institucijos „dirba visą parą, kad atkurtų elektros tiekimą“.

„Artimiausiomis valandomis pradėsime tiekti energiją ypatingos svarbos infrastruktūrai, o vėliau – daugumai namų ūkių“, – nurodė jis.

Centrinėje Dnipropetrovsko srityje elektra buvo tiekiama maždaug 50 proc. vartotojų, sakė regioninės karinės administracijos vadovas Valentynas Rezničenka.

„Padėtis dėl energijos tiekimo sudėtinga. Todėl regione ir toliau bus atjungiama elektra, kad būtų kuo labiau sumažintas spaudimas tinklui“, – perspėjo V. Rezničenka.

Pareigūnų teigimu, remonto darbai vyksta ir kitur, įskaitant Rivnės, Čerkasų, Kirovohrado ir Žytomyro sritis.


Šiame straipsnyje: atominės elektrinėskaras Ukrainojeprijungimas prie tinklo

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių