Zolitūdės tragedijos atomazga: laisvės atėmimo bausmė skirta tik vienam inžinieriui

Rygos Pardaugavos teismas, išnagrinėjęs Zolitūdės tragedijos baudžiamąją bylą, kaltu pripažino ir laisvės atėmimo bausmę skyrė tik vienam asmeniui, o kitus kaltinamuosius išteisino.

Šešerių metų laisvės atėmimo bausmė skirta statybos inžinieriui Ivarui Sergetui, kuris ją atlikęs penkerius metus negalės eiti tokių pareigų. Be to, jam tektų tragedijos aukų artimiesiems bei per ją nukentėjusiems sumokėti kompensacijų už daugiau kaip 2 mln. eurų.

Teismas šiandien pradėjo skelbti sutrumpintus nuosprendžius Zolitūdės tragedijos baudžiamojoje byloje, kuri išdėstyta beveik 850 puslapių. Numatyti moralinės žalos kompensacijų dydžiai – nuo 1 tūkst. iki 10 tūkst. eurų. Iki šiol paskelbtų kompensacijų suma viršija 2 mln. eurų.

Teismas išteisino statybų ekspertą Andrį Gulbį, architektą Andrį Kalinką, statybų prižiūrėtoją Martinį Draudinį, bendrovės „Re&Re“ statybos darbų vadovą Stanislavą Kumpinį. Taip pat pripažintos dėl šios tragedijos nekaltomis Rygos statybų direkcijos statybos priežiūros skyriaus ekspertė Marika Trėja, pastatų inspekcijos viršininko pavaduotoja Aija Melnikova, taip pat pastatų inspekcijos viršininko pavaduotojas Janis Balodis. Išteisinta ir „Maxima Latvija“ vyresnioji darbo apsaugos ekspertė Inna Šuvajeva.

Ši teismo nutartis gali būti apskųsta, kai tik bus paskelbtas visas jos tekstas. Šiuo metu nėra nežinoma, kiek ilgai tai truks.

2013 metų lapkritį įgriuvus Rygos vakariniame Zolitūdės rajone veikusios „Maxima“ parduotuvės stogui, žuvo 54 žmonės, tarp jų – trys gelbėtojai, dar dešimtys žmonių buvo sužeisti. Statybų ekspertai padarė išvadą, kad griūtis įvyko dėl neteisingai apskaičiuotų statinio stogo apkrovos limitų.

Baudžiamojon atsakomybėn dėl šios tragedijos buvo patraukti parduotuvės projektavimui ir statybai vadovavę asmenys, taip pat juos netinkamai kontroliavę atitinkamų valstybės tarnybų vadovai. Prokurorai siekė, kad šiems asmenims būtų skirtos 5-7,5 metų laisvės atėmimo bausmės, uždraudžiant tokias pareigas eiti dar penkerius metus.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Bet tikrai, apie Venckienę staiga visi nutilo. Ar tik nebuvo visiškai išteisinta ir paleista ? O gal dar prisiteis kompensacijas? Kad pas mus informacija cenzūruojama, aišku kaip dieną.

Manom

Manom portretas
Čia ne atomazga

o

o portretas
kieno nurodymu slepiamas NVenskienes teismas ir jo isvados juk ivyko vakar tai grinas susidorojimas su garbingu zmogumi ir akivaizdziai ciniskai nes visos T veikia isvien stai kodel su Respublikonu partija buvo susidorota nes ji neejo isvien su socmafija o KPetraiciui AA /prielaida/ buvo kazko suleista nes vyras buvo gan sveikas bet daug rase apie sionizma........
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių