Iš Pasaulio turizmo organizacijos planavusi išstoti Lietuva ketina skirti prie jos nuolatinę atstovę
Praėjusiais metais svarsčiusi galimybę išstoti iš Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos (PTO), dabar Lietuva numato stiprinti bendradarbiavimą su šia organizacija ir ketina skirti nuolatinę atstovę.
Pagal parengtą Ūkio ministerijos projektą, Lietuvos nuolatine atstove prie PTO turėtų tapti mūsų šalies ambasadorė Ispanijoje Audra Plepytė-Jara.
Ministerijos Investicijų ir eksporto departamento Turizmo politikos skyriaus vedėja Laura Paulauskienė BNS sakė, kad nuolatinio atstovo paskyrimas turėtų suaktyvinti bendradarbiavimą su šia organizacija.
„Buvo parengti išstojimo dokumentai: ir Vyriausybės nutarimas, ir prezidento dekretas. Kai prasidėjo diskusija, buvo atvykęs vasarą pats Pasaulio turizmo organizacijos generalinis sekretorius į Ūkio ministeriją vizito ir pasvarsčius visus už ir prieš bei pasitarus su Vyriausybe buvo nuspręsta nebeišstoti. Kadangi neišstojame, tai bandome suaktyvinti tą bendradarbiavimą“, - BNS aiškino L.Paulauskienė.
Ji pažymėjo, kad ypač daug dvejonių dėl ketinimo išstoti iš PTO išsakė Užsienio reikalų minsiterija.
Iki šiol Lietuva neturėjo atstovo šioje organizacijoje.
L.Paulauskienės teigimu, spalį PTO būstinėje apsilankę du ministerijos atstovai pasirašė bendradarbiavimo veiksmų planą, kuriame ir numatyta paskirti nuolatinį atstovą. Pasiūlymą skirti tokį atstovą esą pateikė pati organizacija.
„Kadangi organizacijos būstinė yra Madride ir mūsų ambasadorė reziduoja Madride, ji tiesiog tam tikruose posėdžiuose, susitikimuose atstovautų Lietuvai“, - dėstė L.Paulauskienė.
Pernai ketinimai išstoti iš šios organizacijos grįsti tuo, kad dalyvavimas joje neva šaliai yra finansiškai nenaudingas. Ūkio ministerija tada aiškino, kad išlaidos narystei (kasmet sumokamos palyginti didelės sumos, taip pat papildomai kainuoja kelionės į įvairius užsienio valstybėse vykstančius renginius) nėra proporcingos gaunamai naudai. Be to, akcentuota, kad daugelis tyrimų, leidinių, statistinė informacija yra prieinama ir ne PTO nariams, tad Lietuva ir išstojusi turėtų galimybę dalyvauti PTO organizuojamose konferencijose, seminaruose, kituose renginiuose.
Jungtinių Tautų PTO yra tarpvyriausybinio pobūdžio tarptautinė organizacija, įsteigta 1970 metais, pertvarkius Tarptautinę oficialių turizmo organizacijų sąjungą.
Lietuva PTO nare tapo 2003 metais - pirmoji iš Baltijos šalių. Latvija į ją įstojo 2005 metais, o Estija iki šiol nėra PTO narė.
PTO misija – propaguoti ir plėtoti turizmą kaip svarbią priemonę, skatinant tarptautinę taiką ir supratimą, ekonominę plėtrą ir tarptautinę prekybą.
Naujausi komentarai