Ugniagesiai prašo nedeginti pernykštės žolės ir primena, kad už tai gresia baudos Pereiti į pagrindinį turinį

Ugniagesiai prašo nedeginti pernykštės žolės ir primena, kad už tai gresia baudos

2010-04-01 18:45
Ugniagesiai prašo nedeginti pernykštės žolės ir primena, kad už tai gresia baudos
Ugniagesiai prašo nedeginti pernykštės žolės ir primena, kad už tai gresia baudos / Bronius Jablonskas

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) prašo gyventojų nedeginti pernykštės žolės ir atsargiai elgtis su ugnimi bei primena, kad perspėjimo nepaisančių laukia baudos.

Pasak ugniagesių, atšilus orams šalyje vėl pradėta masiškai deginti pernykštę žolę ir tokių gaisrų kasdien sparčiai daugėja. Per praėjusią parą atvirose teritorijose kilo 135 gaisrai, išdeginę beveik 250 hektarų plotų, informuoja ugniagesiai. Jie perspėja, kad žolės deginimas gali atnešti milžiniškus nuostolius gamtai ir žmonių turtui - nuo liepsnojančios žolės ugnis dažnai persimeta į miškus, durpynus, gyventojų sodybas, ūkinius pastatus, tokiuose gaisruose beveik kasmet žūva ir žmonių.

Pasak ugniagesių, tokių gaisrų gesinimui taip pat išleidžiama daug lėšų, sunaudojama daug degalų, išeikvojama daug fizinių jėgų. Vieno gaisrinio automobilio išvažiavimas į gaisrą mokesčių mokėtojams vien tik degalams vidutiniškai kainuoja apie šimtą litų.

Be to, išvykę gesinti degančių pievų, ugniagesiai teigia ne visada galintys laiku suskubti į didesnius gaisrus ar kitas nelaimes, kai jų pagalbos reikia nedelsiant.

Už žolės deginimą piliečiai gali būti nubausti nuo 25 iki 1000 litų bauda, o pareigūnai - nuo 100 iki 2000 litų. Be to, pažymi ugniagesiai, gali tekti atlyginti ir gamtai padarytą žalą, o ji kartais siekia ne vieną tūkstantį litų.

Taip pat yra numatyta atsakomybė ir žemės savininkams, jos naudotojams ir valdytojams už nesiėmimą priešgaisrinės apsaugos priemonių pastebėjus savo žemėje žolės gaisrą - bauda nuo 100 iki 600 litų.

PAGD taip pat ragina Valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnus imtis prevencijos priemonių: suaktyvinti priešgaisrinį agitacinį darbą, sugriežtinti miškų ir durpynų priešgaisrinės saugos kontrolę gaisrams kilti palankiu laikotarpiu, administruojamoje teritorijoje organizuoti reidus, o jų metu nustatytiems priešgaisrinės saugos reikalavimų pažeidėjams taikyti administracinio poveikio priemones.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra