Brazilai – ne vien savo šalies ekipoje: Kazachstano rinktinės gretose bus ir braziliškų pavardžių

 • Teksto dydis:

Lietuvos salės futbolo rinktinei pasaulio čempionate pirmiausia teks išmėginti jėgas su Venesuelos, Kazachstano ir Kosta Rikos ekipomis. Grėsmingiausi – kazachai, kurių gretose bus ir braziliškų pavardžių.

Pasiteisinęs projektas

Kazachstano komandos paraiškoje – iš Brazilijos kilę Leonardo de Melo Vieira Leite, Leonardo Mendonca da Rosa, Douglas Junioras da Silva Negreirosas.

"Šioje šalyje jau daug metų dirbama pagal brazilų projektą, kuris į Kazachstaną atnešė ne vieną pergalę. Tendencija tokia: nacionalinėje komandoje nuolat žaidžia trys natūralizuoti brazilai, kuriems kompaniją sudaro per dešimtmetį užaugusi gera savų žaidėjų karta. Kazachstano čempionato lygis nelabai aukštas, tačiau rinktinės užimta septinta vieta pasaulio čempionate sako, kad salės futbolo vystymo sprendimai buvo tinkami. Venesuelos ir Kosta Rikos ekipos silpnesnės už Kazachstano rinktinę", – sakė buvęs Lietuvos salės futbolo rinktinės treneris ir dabartinis šalies salės ir paplūdimio futbolo asociacijos rinktinių techninis direktorius Kęstutis Rudžionis.

Mūsų šalyje vyksiančiame pasaulio salės futbolo čempionate Lietuvos komanda rugsėjo 12-ąją Kaune susitiks su venesueliečiais, 15 d. – su Kazachstano atstovais ir 18 d. – su Kosta Rikos futbolininkais.

Ispanų koziris – patirtis

K.Rudžionis įvardijo galimus favoritus ir komandas, galinčias pateikti staigmenų.

Brazilų savybė – įmušti daugiau įvarčių nei varžovai. Tačiau ši taisyklė suveikia ne visada.

"Rusijos rinktinėje taip pat yra natūralizuotų brazilų, šalyje vyksta kryptingas salės futbolo plėtros darbas, ypač Sibiro link, kur mažiau galimybių vystyti kitas sporto šakas – žiemą lauke nesportuosi taip, kaip salėje. Tas regionas turi labai stiprių komandų, jų savi lyderiai, brazilai ir sukuria rinktinės jėgą, – teigė K.Rudžionis. – Uzbekistano ekipa gerai žaidžia su grandais, draugiškas rungtynes argentiniečiams ir ispanams pralaimėjo vos 0:1."

Pasak salės futbolo specialisto, brazilai, išmokę praeities pamokas, pamažu keičia savo žaidimo stilių, nors ir neišsižada atakuojančio futbolo.

"Brazilų savybė – įmušti daugiau įvarčių nei varžovai. Tačiau ši taisyklė suveikia ne visada, todėl žaidėjai pradėjo suprasti, kad reikia ir gintis", – kalbėjo K.Rudžionis.

Jis pažymėjo ir Ispanijos rinktinę.

"Ispanijos komandą sudaro aukščiausio lygio veteranai, šios šalies čempionatas – itin stiprus, – pažymėjo K.Rudžionis. – Portugalų gretose yra Ricardinho. Jis muša įvarčius, padeda bendražygiams, tačiau žaidimo ašis – ne jis vienintelis. Vis dėlto portugalai yra pažeidžiami, ketvirtfinalį tikriausiai pasieks, bet teks labai pasistengti, kad žengtų dar toliau."

Iraniečiai žengs toli

K.Rudžioniui itin gerą įspūdį padarė pasaulio čempionai argentiniečiai, taip pat Irano futbolininkai, o nustebinti pajėgūs ir paragvajiečiai, ir japonai.

"Argentiniečiai išsiskiria komandinėmis savybėmis, disciplina, be kurios šiuolaikiniame salės futbole tiesiog neįmanoma. Paragvajiečiai bando žaisti panašiu stiliumi kaip brazilai. Visi žaidėjai žemaūgiai, techniški, sunku juos sugaudyti. Iraniečių profesionalumas – neeilinio lygio. Jų žaidimo mechanizmas veikia kaip laikrodis – tai patyrė ir mūsiškiai. Esu beveik tikras, kad matysime iraniečius pusfinalyje. Japonai – drausmingi, kantrūs, labai gerai pasirengę fiziškai, gali blykstelėti netikėčiausiu momentu", – dalijosi mintimis buvęs Lietuvos salės futbolo rinktinės treneris.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių