Čempionų lyga: reto grožio O. Giroud įvartis lėmė „Chelsea“ pergalę, „Bayern“ šėlo Romoje

UEFA Čempionų lygoje antradienio vakarą sužaisti dar du aštuntfinalio susitikimai. Bukarešte vykusiame mače reto grožio Olivier Giroud įvartis lėmė Londono „Chelsea“ pergalę 1:0 prieš Madrido „Atletico“ klubą.

Kitose rungtynėse Romoje titulą ginantis Miuncheno „Bayern“ dar pirmajame kėlinyje subombardavo „Lazio“ vartus ir pasiekęs įtikinamą pergalę 4:1 viena koja atsidūrė ketvirtfinalyje.

Madrido „Atletico“ – Londono „Chelsea“ 0:1 68' [0:1] Olivier Giroud

„Atletico“ ir „Chelsea“ susitikimas vyko Rumunijos sostinėje Bukarešte, o ne Madride, nes dėl naujos koronaviruso atmainos Ispanijoje pritaikytas draudimas į šalį patekti asmenims iš Anglijos.

Ilgą laiką rungtynėse vyravo lygybė, o geriausią progą pirmajame kėlinyje turėjo iš kelių metrų galėjęs smūgiuoti, bet į kamuolį tinkamai nepataikęs „Atletico“ saugas Thomas Lemaras.

Londono ekipos pergalę išplėšė pasakiškas Olivier Giroud įvartis 68-ąją minutę. Prancūzijos rinktinės puolėjas smūgiavo per save, o kamuolio nepasiekus vartų sargui Janui Oblakui jis įkrito į tinklą.

Tiesa, džiaugtis „aristokratai“ negalėjo dar kelias minutes, nes arbitras iš Vokietijos Felixas Brychas konsultavosi su VAR asistentais dėl galimos nuošalės. Vis tik įžvelgę, kad kamuolys pas O.Giroud pateko ne nuo Masono Mounto, o nuo „Atletico“ žaidėjo kojos, teisėjai įvartį įskaitė.

Šturmo „atletams“ surengti nepavyko. Diego Simeone auklėtiniai žaidė blankiai ir per visas rungtynes taip ir neatliko nė vieno smūgio į vartų plotą.

Atsakomasis „Atletico“ ir „Chelsea“ susitikimas kovo 17 dieną bus žaidžiamas Londono „Stamford Bridge“ stadione.

„Atletico“ (4-4-2): Janas Oblakas, Marcosas Llorente, Stefanas Savičius, Felipe, Mario Hermoso, Angelis Correa, Koke, Saulis Niguezas, Thomas Lemaras, Joao Felixas, Luisas Suarezas.

„Chelsea“ (4-3-3): Edouardas Mendy, Marcosas Alonso, Antonio Rudigeris, Andreasas Christensenas, Cesaras Azpiliqueta, Mateo Kovačičius, Jorginho, Masonas Mountas, Timo Werneris, Olivier Giroud, Callumas Hudsonas-Odoi'us.

Romos „Lazio“ – Miuncheno „Bayern“ 1:4 9' [0:1] Robertas Lewandowskis 24' [0:2] Jamalas Musiala 42' [0:3] Leroy'us Sane 47' [0:4] Francesco Acerbi (į savo vartus) 49' [1:4] Joaquinas Correa

FIFA pasaulio klubų taurę prieš kelias savaites laimėjęs ir šeštą trofėjų per metus iškovojęs „Bayern“ neturėjo vargo olimpiniame Romos stadione.

Bavarai į priekį išsiveržė jau 9-ąją minutę, kai Robertas Lewandowskis nubaudė italus už grubią Mateo Mussachio klaidą. Prie pat savų vartų suklydęs gynėjas padovanojo kamuolį lenkui, o šis kaire koja pelnė pirmąjį svečių įvartį aštuntfinalyje.

„Bayern“ neilgai truko, kol pasižymėjo ir antrąkart. 24-ąją minutę Leono Goretzkos perdavimą gavęs 17-metis bavarų talentas Jamalas Musiala pasitaisė kamuolį ir lyg patyręs veteranas smeigė kamuolį į vartų kampą, padvigubindamas Miuncheno komandos pranašumą.

Dar iki pirmojo kėlinio pabaigos bavarų pranašumas tapo triuškinančiu. 42-ąją minutę Kingsley Comanas perėmė kamuolį aikštės viduryje ir nuskuodęs smūgiavo į vartus.

Nors Pepe Reinai pavyko atmušti prancūzo bandymą, kamuolį „susirinko“ Leroy'us Sane, be vargo pasiųsdamas jį į tinklą ir įmušdamas jau trečią „Bayern“ įvartį.

Iš karto po pertraukos krito ir ketvirtas įvartis. L.Sane milžinišku greičiu pasileido į priekį ir atliko skersą perdavimą į baudos aikštelę, o kamuolį į tinklą nukreipė labai nesėkmingai sužaidęs „Lazio“ gynėjas Francesco Acerbi.

Tiesa, jau po kelių minučių nuotaikos Romos klubo stovykloje bent kiek pasitaisė, kai į baudos aikštelę pralindęs Joaquinas Correa sušvelnino santykį iki 1:4.

Bet tai ir buvo viskas, ką sugebėjo pasiekti dėl prizinių vietų Italijoje kovojantis „Lazio“ – Vokietijoje Romos klubui teks lipti iš trijų įvarčių duobės.

Atsakomąsias rungtynes „Lazio“ ir „Bayern“ kovo 17-ąją žais Miuncheno „Allianz“ aikštėje.

„Lazio“ (3-5-2): Pepe Reina, Patricas, Francesco Acerbi, Mateo Mussachio, Manuelis Lazzari, Sergejus Milinkovičius-Savičius, Lucasas Leiva, Luisas Alberto, Adamas Marušičius, Ciro Immobile, Joaquinas Correa.

„Bayern“ (4-2-3-1): Manuelis Neueris, Alphonso Daviesas, Davidas Alaba, Jerome'as Boatengas, Nicklasas Sule, Jamalas Musiala, Joshua Kimmichas, Kingsley Comanas, Leonas Goretzka, Leroy'us Sane, Robertas Lewandowskis.