FIFA pradėjo tyrimą dėl Serbijos komandos rūbinėje pakabintos prieštaringos vėliavos

FIFA pradėjo drausminę procedūrą prieš Serbijos futbolo federaciją po to, kai prieš pralaimėjimą Brazilijai pasaulio futbolo čempionate komanda persirengimo kambaryje pakabino prieštaringai vertinamą vėliavą su Kosovo atvaizdu.

Kosovo futbolo federacija (FFK) pateikė skundą futbolą valdančiai institucijai po to, kai nuotraukose buvo pavaizduota Serbijos vėliavos versija su žemėlapiu, kuriame Kosovas įtrauktas į šalies sudėtį, ir šūkiu „pasidavimo nebus“.

Kosovas, buvusi Jugoslavijos provincija, kurioje daugumą sudaro albanai, 2008 metias paskelbė nepriklausomybę nuo Serbijos, kurią Belgradas atsisako pripažinti.

„FIFA drausmės komitetas pradėjo procedūrą prieš Serbijos futbolo asociaciją dėl per lapkričio 24 dieną vykusias FIFA pasaulio futbolo čempionato rungtynes Brazilija – Serbija rūbinėje pakabintos vėliavos“, – sakoma FIFA pranešime.

Tokiam šovinistiniam poelgiui ne vieta sporto renginiuose.

FIFA drausmės kodeksas draudžia „įžeidžiantį elgesį ir sąžiningo žaidimo principų pažeidimą“ bei „sporto renginio naudojimą nesportinio pobūdžio demonstracijoms“.

Kosovo sporto ministras Hajrulla Ceku (Hajrula Čeku) penktadienį tviteryje išreiškė pyktį dėl „gėdingų vaizdų iš Serbijos persirengimo kambario, kuriuose matyti neapykantą, ksenofobiją ir genocidą kurstančios žinutės“.

H. Ceku pridūrė: „Tikimės, kad FIFA imsis konkrečių veiksmų, atsižvelgiant į tai, kad Kosovas yra visateisis FIFA ir UEFA narys.“

2016 metais Kosovas prisijungė prie FIFA ir Europos konfederacijos UEFA.

„Tokiam šovinistiniam poelgiui ne vieta sporto renginiuose ir juo labiau įstaigose, kuriose vyksta didžiausias pasaulio futbolo renginys“, – sakoma FFK pareiškime.

„Nepriimtina, kad šis poelgis buvo nutylėtas, todėl primygtinai reikalaujame, kad FIFA griežtai taikytų savo taisykles ir nubaustų Serbijos futbolo federaciją už šį agresyvų poelgį, prieštaraujantį futbolo skleidžiamoms vertybėms“, – priduriama jame.NAUJAUSI KOMENTARAI

pinderaškos melagiai

pinderaškos melagiai portretas
kosovas visada buvo Serbija. Kad okupantai turkai prikėlė į Kosovą kolonistų albanų - tai lenkai į Vilnių 290 000 kolonistų lenkų. Ar nuo to Vilnius įgijo teisę būti nepriklausomu nuo Lietuvos?

Kosovas visada buvo Serbijos dalis,

Kosovas visada buvo Serbijos dalis, portretas
kaip Vilniaus kraštas.Tai apsoliučiai neteisinga .
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių