Futbolininkams atostogos, vadovams – darbymetis

 • Teksto dydis:

Nors Lietuvoje futbolo sezonas jau senokai baigėsi, poilsiu gali mėgautis tik žaidėjai, o daugeliui futbolo specialistų dabar – pats darbymetis. Treneriai ir analitikai gilina teorines žinias kursuose, o klubų vadovai jau buria komandas ateinančiam sezonui.

Belgijos fenomenas

Vilniuje vykusiuose Lietuvos futbolo federacijos (LFF) organizuojamuose UEFA Pro licencijos mokymuose treneriai artimiau susipažino su "Anderlecht" programa, o LFF techninis direktorius Patrickas De Wilde parengė pranešimą tema – "Realybe grįstas treniravimas".

Į "Pro" licencijos kursus buvo pakviestas pasaulinio lygio specialistas iš Belgijos – vaizdo įrašų analitikas Hermanas De Landtsheeras. Jis sukaupė didelę patirtį dirbant su Belgijos nacionaline rinktine, prisidėjo prie rinktinės pasiruošimų Europos ir pasaulio čempionatams bei turi patirties dirbant su Belgijos Superlygos klubais.

"Belgija šiuo metu yra lyderiaujanti šalis futbolo pasaulyje, o Lietuvos futbolui reikia šviežio oro ir naujovių. Daugelis dar nesupranta, kad vaizdo įrašų analitikas yra vienas iš esminių žmonių trenerių štabe. Jis yra kertinė komandos dalis, kuri analizuoja tai, ko futbolo entuziastai dažnai nepastebi, – teigė LFF techninis direktorius P.De Wilde. – Labai džiaugiamės, kad H.De Landtsheeras sutiko atvykti į Lietuvą. Šis specialistas yra vaizdo įrašų analizės pradininkas Belgijoje, pagal jo sukurtą sistemą dirbama iki šiol."

Keičia iš pagrindų

"Mūsų pranašumas yra tai, kad savo komandoje turime techninį direktorių iš Belgijos. P.De Wilde aktyviai atlieka savo pareigas bei siekia reformuoti visą lietuviško futbolo struktūrą, nuo trenerių mokymo iki nacionalinių rinktinių", – komentavo LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

Kursuose dalyvavę treneriai ir vaizdo įrašų analitikai išklausė ne tik paskaitas apie modernias futbolo technologijas, bet taip pat dalyvavo praktiniuose mokymuose dirbant su vaizdo medžiaga. H.De Landtsheeras mokymų metu pristatė 2018 m. pasaulio čempionato skautavimo sistemos paruošimą, organizavimą ir vaizdo įrašų analizės integravimą į Belgijos rinktinės žaidimo planą.

Jo kolega P.De Wilde pabrėžė, kad LFF prioritetu išlieka vietinių specialistų edukacija.

"Svarbiausia, kad H.De Landtsheeras atsižvelgė ir į Lietuvos futbolo situaciją bei patarė, kokius metodus, sistemas galime taikyti savo praktikoje. Ateityje sieksime dar dažniau kviesti specialistus iš užsienio ir skatinsime juos dalytis savo patirtimi", – dėstė LFF techninis direktorius.

Vilionėms atsispyrė

O trenerį pakeitęs "Kauno Žalgirio" klubas tęsia ekipos komplektavimo darbus. Ketvirtą vietą A lygoje užėmusiai komandai pavyko išsaugoti dar vieną futbolininką. Prie kontraktus pratęsusių Martyno Dapkaus, Deivido Mikelionio prisijungė ir Egidijus Vaitkūnas.

Žalgiriečiai išsaugojo pasiūlymų užsienyje turėjusį E.Vaitkūną.

31-erių metų futbolininkas per pirmą savo sezoną Kaune žaidė 17-oje A lygos rungtynių, atliko rezultatyvų perdavimą ir kartą pasižymėjo pats. Tiesa, keturis mėnesius jis gydėsi sezono pradžioje patirtą sunkią traumą.

"Blaškymasis ir ieškojimas nėra geras dalykas. Jaučiuosi pagerbtas, nes klubas parodė labai didelį pasitikėjimą ir tikrai norėjo mane išsaugoti. Per pirmuosius metus čia supratau, kad tai yra klubas, kuris turi gerą viziją, viskuo rūpinasi, kelia aukštus tikslus", – pratęsęs sutartį mintimis dalijosi E.Vaitkūnas.

Prieš prisijungdamas prie "Kauno Žalgirio" žaidėjas rungtyniavo kaimyninėje Baltarusijoje, o pasibaigus 2019-ųjų metų sezonui spaudoje buvo pasirodžiusi informacija apie galimą gynėjo persikėlimą į užsienį.

"Buvo užsienio klubų susidomėjimo, bet po pokalbių su klubu ir treneriu, klausimų neliko. Jau prieš tai galvojau, kad nelabai noriu vykti į užsienį, nes čia liktų šeima, mažas vaikas, todėl norisi kuo daugiau laiko praleisti kartu. "Kauno Žalgiris" pasiūlė geras sąlygas, tad malonu tęsti pradėtus darbus", – sakė žalgirietis, praeityje triskart laimėjęs A lygą.

E.Vaitkūno kontraktas su Kauno klubu galios iki 2021-ųjų metų sezono pabaigos.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių