Futbolo čempionate – 56 metų dvasininko įvartis

2015-06-19 15:17
Aleksandras Orinka (kairėje).
Aleksandras Orinka (kairėje). / KLFF nuotr.

Lietuvos 3-iosios lygos Klaipėdos regiono futbolo čempionato penktajame ture užfiksuota rekordinė pergalė – Plungės „Babrungas“ sumalė į miltus uostamiesčio „Rosos“ vienuolikę net 10:1.

Šiame susitikime užfiksuotas dar vienas rekordas – garbės įvartį, sušvelninęs rezultatą iki 1:3, įmušė gruodžio 12 dieną 57-ojo gimtadienio sulauksiantis Pakrovo–Nikolsko cerkvės šventikas Aleksandras Orinka.

„Rosos“ ekipa į Plungę išvyko tokios sudėties, jog įprastai vartus ginančiam A.Orinkai teko rungtyniauti puolėju. 15-ąją min. buvęs profesionalus „Atlanto“ futbolo komandos vartininkas išnaudojo turėtą progą, pasiuntęs kamuolį į šeimininkų stačiakampį.

56-erių A.Orinka – ne vienintelis per 50 metų perkopęs futbolininkas čempionate. Su juo savotiškai konkuruoja Vacys Lekevičius. Po kelio operacijos sveikstantis 53-ejų „Atlanto“ futbolo klubo generalinis direktorius žada vėl grįžti į aikštę. Pastaraisiais metais Plikių „Klarksono-Sakuonos“ vartus ginantis V.Lekevičius pasiryžęs oficialiose varžybose pasirodyti po pirmenybėse būsiančios vasaros pertraukos.

„Babrungo“ – „Rosos“ susitikime intrigos neliko po pirmųjų atakų. Plungiškiai 13-ąją min. pirmavo 3:0, o po pirmojo kėlinio – 5:1. Nugalėtojams tris įvarčius įmušė Marius Birškys, po du – Martynas Turskis, Irmantas Mockus ir Edvinas Mickevičius, vieną – Mantas Jankus.

Penktojo turo dėmesio centre buvo pirmaujančių komandų – „Baltų“ ir „Saremos“ akistata. Nugalėtojas tapo žinomas tik per paskutiniąsias minutes. Įvarčius 86-ąją ir 89-ąją min. įmušę „Saremos“ žaidėjai Ernestas Alekna ir Mykolas Kaveckas išplėšė pergalę 2:0. Emocijos susitikimo metu, negeso ir po finalinio švilpuko. Varžybų teisėjas po rungtynių raudonas korteles parodė „Baltų“ futbolininkams – broliams Silverijui ir Andriui Puotkaliams. S.Puotkaliui skirta vienerių, o A.Puotkaliui – trejų rungtynių diskvalifikaciją.

Nemažiau atkaklios buvo „Klarksono-Sakuonos“ ir Kretingos „KKT“ varžybos, kurias 2:1 laimėjo kretingiškiai. Visi įvarčiai krito per septynių minučių intervalą. 61-ąją min. taiklus buvo „KKT‘ žaidėjas Arūnas Gadeikis. Po trijų minučių rezultatą išlygino Marius Valskis. 67-ąją min. pergalingą įvartį galva įmušė Ernestas Razonas.

Įvarčių liūties sulaukta ir rungtynėse tarp skirtingose turnyrinės rikiuotės vietose esančių Klaipėdos vienuolikių – „Koralo“ bei „AGRpako-Sendvario“. Pergalę šventė favoritai „Koralo“ futbolininkai – 6:3. Po pirmojo kėlinio žiūrovai nesitikėjo intrigos, nes ekipas skyrė trijų įvarčių skirtumas – 4:1. Tačiau dvi greitos rezultatyvios (49-ąją ir 51-ąją min.) „AGRpako-Sendvario“ žaidėjų atakos sumažino skirtumą iki 3:4.

Vis dėlto, staigmenos nesulaukta. Jai neleido gimti Edvardas Bacevičius ir Gerdas Kančelskis, 67-ąją ir 90-ąją min. padidinę rezultatą iki 6:3.

Nugalėtojų ekipai be E.Bacevičiaus ir G.Kančelskio, dar įvarius įmušė Deividas Peištaras, Karolis Inta, Karolis Simonavičius ir Giedrius Kšanas. Pralaimėjusiųjų gretose savo įvarčių sąskaitas papildė Benas Alseika, Robertas Gudas ir Karolis Tendys.

Po šių kovų ekipų rikiuotė tokia: 1.„Koralas“ – 12 taškų (po 5 rungtynių); 2.„Sarema“ – 10 (5); 3.„Baltai“ – 9 (4); 4.„KKT“ – 8 (4); 5.„Babrungas“ – 7 (5); 6.„Klarksonas-Sakuona“ – 6 (5);  7.„AGRpakas-Sendvaris“ – 1 (5), 8.„Rosa“ – 1 (5).