A grupė: Velso ir Šveicarijos mūšis baigėsi lygiosiomis

Šeštadienio pavakarę Baku (Azerbaidžanas) olimpiniame stadione buvo sužaistos antrosios A pogrupio pirmojo turo rungtynės. Ilgą laiką aikštėje dominavusi Šveicarijos rinktinė pirmavo, tačiau nesugebėjo išlaikyti pranašumo ir su Velsu sužaidė lygiosiomis – 1:1 (0:0).

Dabar A grupėje pirmauja Italija (3 tšk.), penktadienį 3:0 sutriuškinusi Turkiją. Velso ir Šveicarijos (po 1 tšk.) rinktinės dalijasi 2-3 vietas, o turkai (0 tšk.) yra paskutiniai.

Birželio 16-ąją 19 val. Lietuvos laiku Turkija kausis su Velsu, o nuo 22 val. startuos Italijos ir Šveicarijos rinktinių mūšis.

Pirmąsias iš trijų šeštadienio rungtynių kiek aktyviau pradėjo valai, tačiau kamuolio kontrolę maždaug po 10 žaidimo minučių perėmė šveicarai, bandę išnaudoti savo pranašumus standartinėse situacijose.

Pavojingu standartu jiems atsakė ir Velsas, kuomet 15-ąją minutę labai grėsmingą smūgį galva pasiuntė Kiefferis Moore'as, tačiau savo ekipos vartus gelbėjo Yanas Sommeris.

Antroje kėlinio pusėje šveicarų pranašumas tapo vis ryškesnis, tačiau keletą pusprogių susikūręs Haris Seferovičius jų neišnaudojo – 0:0.

Po pertraukos Šveicarija į aikštę žengė su aiškiu tikslu – įsirašyti pirmuosius tris taškus, o 49-ąją minutę krito ir pirmasis rungtynių įvartis. Iš pradžių Breelas Embolo agresyviu reidu uždirbo kampinį, o jį pakėlus Xherdanui Shaqiri būtent B.Embolo smūgis galva buvo tikslus – Šveicarija priekyje 1:0.

Jaunasis šveicarų puolėjas ir toliau žaidė puikias rungtynes, tačiau vis didesnes pajėgas į puolimą metę valai sugebėjo rezultatą išlyginti – 74-ąją minutę po Joseffo Morrello perdavimo įvartį galva pelnė K.Moore'as.

Atrodė, kad susitikimo pabaigoje Vladimiras Petkovičius atliko tiesiog nepriekaištingą keitimą, kuomet vos minutę aikštėje pabuvojęs Mario Gavranovičius pelnė įvartį, tačiau pirmą sykį Europos futbolo čempionatų istorijoje įvartis galiausiai buvo atšauktas po VAR peržiūros – šveicaras buvo nuošalėje.

Šveicarai kur kas daugiau laiko kontroliavo kamuolį (62 proc. prieš 38 proc.) ir tiek dvigubai daugiau smūgių link vartų (18 prieš 9), tiek ir į vartų plotą (4 prieš 2).

Šveicarija pakėlė ir žymiai daugiau kampinių (12 prieš 4), tačiau baudos smūgiais pranašesni buvo valai (14:5).

Breelas Embolo buvo išrinktas geriausiu rungtynių žaidėju.

Velsas – Šveicarija 1:1

49' Breelas Embolo [0:1]

74' Kiefferis Moore'as [1:1]