Ispanijos Karaliaus taurės finale – baskų iššūkis „Barcelona“ klubui

Bilbao „Athletic Club“ futbolininkai bandys sukurti staigmeną Ispanijos Karaliaus taurės (Copa del Rey) varžybų lemiamoje dvikovoje. Joje baskai šeštadienį, balandžio 17-ąją, Sevilijoje išbandys jėgas su favorite „FC Barcelona“.

Abu klubai turėjo daug vargo pusfinalyje, kuriame žaidė pratęsimus. „Barcelona“ nugalėjo „Sevilla“ komandą (0:2, 3:2), o „Athletic“ – Valensijos „Levante“ ekipą (1:1, 2:1).

„Barcelona“ ir „Athletic“ – klubai, kurie daugiausia kartų iš visų Ispanijos komandų yra laimėję Karaliaus taurę. Katalonijos ekipa triumfavo 30 sykių, o Baskijos – 23. „Athletic“ netgi lenkia garsųjį Madrido „Real“, kuris nugalėjo 19 kartų.

Finale „Barcelona“ pralaimėjo 11 sykių, o „Athletic“ – 15. Bilbao komanda pernai irgi prasibrovė į finalą, kuriame 0:1 nusileido San Sebastiano „Real Sociedad“ futbolininkams.

Katalonijos klubas paskutinį kartą finale kovojo 2018-aisiais ir 5:0 sutriuškino „Sevilla“. „Athletic“ pastarąjį sykį taurę iškovojo seniai – 1984-aisiais. Tuomet finale baskai kaip tik ir įveikė „Barcelona“ futbolininkus – 1:0.

Iš viso abi ekipos Karaliaus taurės turnyro finale tarpusavyje rungtyniavo aštuonis kartus. Šešias pergales šventė katalonai, dvi – baskai. Pastarąjį sykį komandos finale galynėjosi 2015-aisiais. Tada 3:1 pajėgesnė buvo „Barcelona“.

Šį sezoną Ispanijos lygoje „Barcelona“ laimėjo abu mačus prieš „Athletic“ – 2:1 ir 3:2. Tiesa, šių metų pradžioje šalies Supertaurės (Supercopa de Espana) rungtynėse 3:2 triumfavo Bilbao klubas.

Pastaruosius keletą metų „Athletic“ nuolat įnirtingai priešinasi „Barcai“. Iš paskutinių aštuonių tarpusavio akistatų įvairiose varžybose ekipos pasidalijo po tris pergales, o du mačai baigėsi taikiai.

Šiame Ispanijos čempionate „Barcelona“ užima trečiąją vietą. Ji per 30 turų surinko 65 taškus. Katalonijos komanda vienu tašku atsilieka nuo „Real“ ir dviem nuo Madrido „Atletico“. „Barcelona“ praėjusį savaitgalį 1:2 pralaimėjo „El Clasico“ mūšį „Real“ futbolininkams. „Athletic“ žengia 11-tas – 37 taškai.

Karaliaus taurės finalo dvikovą šeštadienį nuo 22.25 val. tiesiogiai rodys „TV3 Sport“ kanalas ir naujos kartos televizija „Go3“.