Kosta Rikos futbolininkai po 11 m baudinių serijos įveikė graikus

2014-06-29 23:24

Sekmadienį paaiškėjo dar viena pasaulio futbolo čempionato ketvirtfinalio komanda. Ja tapo Kosta Rikos rinktinė, po 11 metrų baudinių serijos 5:3 patiesusi graikus. Ketvirtfinalyje Kosta Rika žais pirmą kartą.

Pirmojo kėlinio viduryje prie pat Graikijos baudos aikštelės buvo pargriautas Kosta Rikos komandos puolėjas Joelis Campbellas. Tačiau Centrinės Amerikos futbolininkai iš to nieko nepešė.

37 minutę į priekį išsiveržti šansą turėjo Graikijos rinktinė. Puolėjas Dimitrios Salpingidis atsidūrė vienas prieš Kosta Rikos komandos vartininką, tačiau Keylorui Navasui kamuolio traukti iš vartų tinklo nereikėjo.

Pirmasis kėlinys, per kurį įspūdingų momentų beveik nebuvo, baigėsi nulinėmis lygiosiomis.

Po pertraukos įvarčio ilgai laukti nereikėjo. 52 min. Graikijos rinktinės vartininką Orestį Kornezį nuginklavo puolėjas Bryanas Ruizas - 1:0.

66 min. Graikijos futbolininkai įgijo kiekybinę persvarą, nes už antrą geltoną kortelę aikštę turėjo palikti gynėjas Oscaras Duarte.

Europos ekipa beveik pusvalandį nesugebėjo ja pasinaudoti. Vis dėlto jau prasidėjus teisėjo kompensuotam laikui graikai rezultatą išlygino. Kosta Rikos vartininkas varžovų smūgiuotą kamuolį atmušė tiesiai prieš Sokratį Papastathopoulos ir šis savo šanso nepraleido -1:1.

Netrukus graikai surengė dar vieną pavojingą ataką - galva smūgiavo Konstantinos Mitroglou, tačiau savo komandą nuo įvarčio išgelbėjo K.Navasas. Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis 1:1. Komandoms teko žaisti pratęsimą.

Per pratęsimą įvarčių pasiekta nebuvo. 113 min. graikai surengė kontrataką ir prieš du Kosta Rikos komandos gynėjus išsiveržė net penki Graikijos futbolininkai. Tačiau gera proga persverti rezultato savo naudai jie nepasinaudojo.

Pratęsimo pabaigoje puikią progą pelnyti įvartį turėjo K. Mitroglou. Tačiau Fortūna šypsojosi Kosta Rikai.

Kadangi per pratęsimą įvarčių pasiekta nebuvo, nugalėtoją išaiškino 11 metrų baudinių serija. Kosta Rikos futbolininkai taikliai smūgiavo visus kartus - nesuklydo Celso Borgesas, Bryanas Ruizas, Geancarlo Gonzalezas, Joelis Campbellas ir Michaelas Umana.

Pralaimėjusiųjų ekipoje taiklūs buvo Konstantinos Mitroglou, Lazaros Christodoulopoulos ir Jose Cholevas. O puolėjui Theofaniui Gekui nepasisekė - jo spirtą kamuolį atrėmė K.Navasas. Tad  baudinių seriją Kosta Rikos futbolininkai laimėjo 5:3 ir iškopė į ketvirtfinalį. Jame jie susitiks su olandais.

Komandų starto sudėtys:

Kosta Rika: Keylor Navas, Geancarlo Gonzalez, Junior Diaz, Cristian Gamboa, Michael Umana, Oscar Duarte, Yeltsin Tejeda, Christian Bolanos, Bryan Ruiz, Celso Borges, Joel Campbell.

Graikija: Orestis Karnezis, Vasilios Torosidis, Konstantinos Manolas, Jose Cholevas, Sokratis Papastathopoulos, Lazaros Christodoulopoulos, Georgios Karagounis, Andreas Samaris, Ioannis Maniatis, Georgios Samaras, Dimitrios Salpingidis.