LFF supertaurę po baudinių serijos iškėlė „Sūduva“

2022 metų Lietuvos vyrų futbolo sezono uždanga pakelta Vilniaus „Sportima“ arenoje. Dėl pirmojo šiųmečio trofėjaus rungėsi Vilniaus „Žalgiris“ su Marijampolės „Sūduva“.

Renginys prasidėjo nuo Optibet LFF supertaurės dalyvių išreikšto palaikymo Ukrainai, pagerbus tylos minute karinės agresijos aukas. Visos už varžybas surengtos lėšos bus perduotos „Blue / Yellow for Ukraine“ organizacijai.

Pirmajame kėlinyje komandos sukūrė nedaug progų pasižymėti. Smūgius šalia marijampoliečių vartų atliko Kule Mbombo, Francis Kyeremeh ir Jevhenas Protasovas. Pavojingiausia proga užfiksuota  22 minutę, kuomet Nicolaso Gorobsovo smūgiuotą kamuolį atrėmė „Sūduvos“ vartininkas Tomas Švedkauskas.

„Žalgiris“ buvo aktyvesnis antroje rungtynių pusėje, tačiau rezultatas 0:0 švieslentėje nepakito. Arčiausiai tikslo įveikti Tomą Švedkauską buvo Francis Kyeremeh, Motiejus Burba, Ovidijus Verbickas ir Donatas Kazlauskas. „Sūduvos“ komanda kantriai apsigynė ir galiausiai veiksmą perkėlė prie 11 metrų atžymos.

Baudinių serijoje puikiai pasirodė abiejų ekipų vartininkai, atrėmę varžovų smūgius. Žalgiriečių gretose pasižymėjo tik Jakubas Sylvestras ir Marko Miličkovičius, o „Sūduvos“ gretose taiklūs buvo Marko Pavlovskio, Oliviero Rommenso ir Levano Matčarašvilio smūgiai – 2:3.

Rungtynių dalyviams apdovanojimus įteikė LFF prezidentas Tomas Danilevičius, LFF II viceprezidentas Jan Nevoina, „Optibet“ Baltijos regiono vadovė Greta Žudytė.

Naudingiausiu Optibet LFF supertaurės žaidėju išrinktas „Sūduvos“ vartininkas Tomas Švedkauskas.