Lietuvos futbolininkai palaužė Estijos rinktinę

2014-10-09 20:50

Ketvirtadienį Lietuvos futbolo rinktinė LFF stadione žaidė Europos čempionato atrankos rungtynes su Estijos ekipa. Mačas baigėsi kuklia lietuvių pergale 1:0 (0:0).

Tiek lietuviai, tiek estai atrankos ciklą pradėjo sėkmingai. Igorio Pankratjevo auklėtiniai svečiuose 2:0 parklupdė San Marino futbolininkus, o Estija savo aikštėje šiek tiek netikėtai 1:0 palaužė Slovėnijos rinktinę.

Pirmajame kėlinyje žiūrovai įvarčių neišvydo. Nebuvo ir šimtaprocenčių progų. Iš mūsų futbolininkų aktyviai žaidė Arvydas Novikovas, tačiau jo smūgius varžovų gynėjai ar vartininkas sugebėdavo atremti.

36-ąją minutę nesėkmingai sužaidė Lietuvos rinktinės vartininkas Giedrius Arlauskis, tačiau gynėjai sugebėjo nukreipti kamuolį į kampinį. Prieš pat pertrauką estai rungtyniavo itin aktyviai, atakavo, tačiau jų pastangos nebuvo vainikuotos sėkme - mūsų gynėjai rungtyniavo apdairiai.

Antrajame kėlinyje aikštės šeimininkams vis dėlto pavyko nuginkluoti Estijos rinktinės vartininką. Įvartis į svečių vartus krito 76 minutę. Jį po Deivydo Matulevičiaus perdavimo galva pelnė saugas Saulius Mikoliūnas - 1:0.

Estijos futbolininkai stengėsi rezultatą išlyginti, atakavo. Vis dėlto daugiau įvarčių įmušta nebuvo.

Rungtynių pabaigoje teisėjas iš aikštės pašalino estą Keną Kalastę. Nepaisant to, kad lietuviai turėjo kiekybinę persvarą, jiems teko gintis nuo svečių atakų. Mūsiškiai sugebėjo išsaugoti vartus "sausus" ir atrankos cikle iškovojo antrąją pergalę iš eilės.

Lietuva 1 - 0 Estija

Lietuva: Giedrius Arlauskis, Vytautas Andriuškevičius, Tadas Kijanskas, Georgas Freidgeimas, Egidijus Vaitkūnas, Mindaugas Panka, Gediminas Vičius, Fiodoras Černychas, Mindaugas Kalonas (63 min. Saulius Mikoliūnas), Arvydas Novikovas, Deivydas Matulevičius (90 min. Ričardas Beniušis)

Estija: Sergejus Pareiko, Eneras Jaageris, Alo Baerengrubas, Ragnaras Klavanas, Kenas Kallaste, Karolis Metsas, Sergejus Zenjovas (64 min. Henrikas Ojamaa), Joelis Lindpere (78 min. Konstantinas Vasiljevas),  Martinas Vunkas (80 min. Atsas Purje), Ilja Antonovas,  Henri Anieras.