Nuostabiai žaidę olandai pažemino pasaulio čempionus

2014-06-13 20:59
BNS, eurofootball.lt ir DMN inf.

Penktadienio vakarą Brazilijos mieste Salvadore vyko sporto aistruolius ypač dominęs 2014 metų pasaulio futbolo čempionato mačas tarp pasaulio čempionų ispanų ir praėjusių pirmenybių finalininkės Olandijos. Tačiau intrigos nebuvo. Nuostabiai žaidę olandai ispanus nugalėjo neįtikėtinu rezultatu 5:1 (1:1). Olandijos ekipa galėjo įmušti dar bent tris įvarčius.

Panašu, kad garsioji Ispanijos futbolininkų karta jau paseno ir nebegali demonstruoti tokio žaidimo, kokį buvome įpratę matyti.

Po du įvarčius nugalėtojams mače, kurį stebėjo daugiau nei 51 tūkst. žiūrovų, pelnė Robinas van Persie'is (44 ir 72 min.) bei Arjenas Robbenas (53 ir 80 min.), vieną - Stefanas de Vrijas (64 min.).

Vienintelio įvarčių autorius čempionų gretose - Xabi Alonso (27 min. iš 11 m baudinio).

Iki šio mačo antrojo kėlinio pabaigos Ispanijos komandos vartininkas Ikeras Casillas 477 minutes pasaulio futbolo čempionatų rungtynėse į savuosius vartus nebuvo praleidęs įvarčio. Paskutinį kartą įvartį ispanams dar 2010 metų planetos pirmenybėse Pietų Afrikos Respublikoje buvo įmušęs čilietis Rodrigo Millaras, tačiau anuomet paskutinį grupės mačą Čilė pralaimėjo Ispanijai 1:2.

Iki šiol skaudžiausia - 1:6 - tebėra Ispanijos futbolo rinktinės nesėkmė 1950 metų pasaulio čempionate rungtynėse su Brazilija.

Rungtynės

Rungtynių pradžioje abi komandos žaidė atsargiai. Pirmą pavojingą progą sukūrė olandai - vienas prieš vartininką I.Casillasą iššoko W.Sneijderis, tačiau ispanas smūgį atmušė.

10 minutę A.Iniesta atsakė galingu smūgiu virš Cillesseno ginamų vartų.

18 minutę ispanas D.Costa nepataikė į kamuolį ir "oranžiniai" galėjo lengviau atsipūsti.

Po septynių minučių įsižaidęs D.Costa nugriuvo baudos aikštelėje ir teisėjas nedvejodamas skyrė 11 m. baudinį. X.Alonso jį realizavo užtikrintai - 0-1.

42 minutę D.Silva neišnaudojo puikios progos, kai nepermetė kamuolio per Olandijos rinktinės vartų sargą.

Neįmuši tu - įmuša tau. Auksinę taisyklę netrukus patvirtino R.van Persie - puolėjas sulaukė puikaus Blindo perdavimo nuo pusės aikštės ir vienu lietimu galva nukreipė kamuolį į nespėjusio sureaguoti I.Casillaso vartus - 1-1.

53 minutę A.Robbenas išmaudė visą žvaigždėmis nusagstytą Ispanijos komandos gynybą - sulaukė puikaus tolimo perdavimo, suklaidino S.Ramosą ir G.Pique bei šaltakraujiškai nepaliko vilčių I.Casillasui (2-1).

Netrukus save iš blogosios pusės priminė D.Costa, galva trinktelėjęs Martinsui. Tiesa, olandas nepasidavė provokacijai ir atsikėlęs tik žvilgsniu pervėrė varžovą.

60 minutę R.van Persie buvo priverstas griebtis už galvos - veterano smūgiuotas kamuolys atsimušė į skersinį.

Tačiau pasaulio čempionai netrukus vis tiek turėjo krapšyti kamuolį iš tinklo - I.Casillasas nesugraibė aukštai perduoto kamuolio ir S.de Vrijas nukreipė jį į vartus (3-1).

Po poros minučių D.Silva buvo suteikęs vilties ispanų gerbėjams - "Man City" atstovas pakartojo komandos draugo smūgį, tačiau teisėjas užfiksavo nuošalę ir rezultatas nepasikeitė.

72 minutę I.Casillasas nesėkmingai priėmė gynėjo perdavimą, per stipriai atšokęs kamuolys atiteko R.van Persie - 4-1.

Po trijų minučių S.Ramosas pavojingai atliko baudos smūgį, tačiau kamuolys praskriejo šalia virpsto.

Galutinį tašką padėjo A.Robbenas, atlikęs dar vieną įspūdingą prasiveržimą ir ant kelių parklubdęs ispanų gynėjus (5-1).

Olandai dar sukūrė keletą progų pasižymėti, bet rezultatas nepakito.

Komandų starto sudėtys:

Ispanija: Casillas, Pique, Iniesta, Xavi, Alonso, Sergio Ramos, Busquets, Alba, Costa, Silva, Azpilicueta.

Olandija: Cillessen, Vlaar, De Vrij, Martins Indi, Blind, De Jong, Janmaat, De Guzman, Van Persie, Sneijder, Robben.

Rezultatyviausi pirmenybių žaidėjai - po 2 įvarčius - Neymaras (Brazilija), Arjenas Robbenas ir Robinas Van Persie'is (abu - Olandija).

Pasaulio futbolo čempionate Brazilijoje dalyvauja 32 rinktinės, kurios pirmajame etape suskirstytos į aštuonias grupės. Į pirmenybių aštuntfinalį pateks dvi geriausios kiekvienos grupės vienuolikės.