Argentinai šventė: jos rinktinė po 11 m baudinių iškopė į pasaulio čempionato finalą

2014-07-09 23:15

Trečiadienį San Paulo „Corinthians“ stadione įvyko antrosios pasaulio futbolo čempionato pusfinalio rungtynės, kuriose susitiko Olandijos ir Argentinos rinktinės. Pagrindinis mačo laikas ir pratęsimas baigėsi be įvarčių. 11 metrų baudinius sėkmingiau mušė argentiniečiai, jie pranoko olandus 4:2 ir iškopė į finalą. Jame Argentinos futbolininkai sekmadienį rungtyniaus su Vokietijos komanda.

Olandai šeštadienį su brazilais kovos dėl bronzos medalių.

Argentiniečiai pasaulio čempionato finale kovos penktą kartą. 1978 ir 1986 metais jie tapo nugalėtojais.

Pirmajame kėlinyje komandos žaidė atsargiai, blankiai, nesukūrė progų įvarčiui pasiekti. Visai nepastebimas buvo Olandijos rinktinės lyderis Arjenas Robbenas. Žavėtis nebuvo kuo. Olandai per 45 minutes neatliko nė vieno smūgio į vartų plotą. Tad nenuostabu, kad komandos išėjo ilsėtis esant rezultatui 0:0.

Ir antrajame kėlinyje aštrių atakų, įspūdingų reidų neišvydome. 90 min. į argentiniečių baudos aikštelę pavojingai įsiveržė A.Robbenas, tačiau jam kelią pastojo Javieras Mascherano ir viskas baigėsi tik kampiniu. Per visas rungtynes tai buvo pavojingiausias epizodas. Pagrindinis mačo laikas baigėsi lygiosiomis 0:0, tad teko žaisti pratęsimą.

Per pirmąsias 15 pratęsimo minučių pasižymėti nepavyko nė vienai komandai. 115 min. progą pelnyti įvartį turėjo argentinietis Rodrigo Palacio. Tačiau jis galva smūgiavo kamuolį tiesiai į vartininką. Netrukus iš geros padėties nelabai vykusiai spyrė jo komandos draugas Maxi Rodriguezas. Pratęsimas nugalėtojo neišaiškino - 0:0.

11 metrų baudinius sėkmingiau mušė Argentinos futbolininkai. Olandų vartininką nuginklavo visi keturi Pietų Amerikos atstovai, smūgiavę nuo 11 m žymos: Lionelis Messi, Ezequielis Garay, Sergio Aguero ir M. Rodriguezas. Iš olandų įmušė A.Robbenas ir Dirkas Kuijtas, o Rono Vlaaro ir Wesley Sneijderio smūgius atrėmė Argentinos vartininkas Sergio Romero.

Komandų starto sudėtys:

Olandija: Jasper Cillessen, Ron Vlaar, Stefan de Vrij, Bruno Martins Indi, Daley Blind, Nigel de Jong, Dirk Kuyt, Georginio Wijnaldum, Wesley Sneijder, Arjen Robben, Robin van Persie.

Argentina: Sergio Romero, Pablo Zabaleta, Ezequiel Garay, Marcos Rojo, Martin Demichelis, Javier Mascherano, Lucas Biglia, Enzo Perez, Ezequiel Lavezzi, Lionel Messi, Gonzalo Higuain.