UEFA: Superlygos futbolininkams bus uždrausta atstovauti savo šalims per čempionatus

Europos futbolo federacijų sąjunga (UEFA) pirmadienį pareiškė, kad žaidėjams iš Superlygą kuriančių klubų bus draudžiama atstovauti savo šalims per Europos ir Pasaulio čempionatus.

Dvylika stipriausių žemyno klubų paskelbti planai kurti atskirą Superlygą yra „kelių rinktinių klubų gėdingas, savanaudiškas siūlymas, paskatintas vien tik godumo“, pirmadienį pareiškė UEFA prezidentas Aleksander'as Ceferinas (Aleksandras Seferinas).

Europos futbolą kontroliuojančios institucijos vadovas pridūrė, kad šis žingsnis yra „spjūvis į veidą visiems futbolo aistruoliams“. A. Ceferinas pakartojo, jog atitinkamų klubų žaidėjai negalės varžytis kartu su savo šalių rinktinėmis, tad negalės dalyvauti ir tarptautiniuose turnyruose, tokiuose kaip dėl koronaviruso pandemijos atidėtas 2020 metų Pasaulio futbolo čempionatas.

Visuotinumas, įtraukimas ir įvairovė yra svarbūs Europos sporto ir mūsų europietiško gyvenimo būdo elementai.

Europos Komisijos pirmininkės pavaduotojas, kuruojantis „europietiško gyvenimo būdo apsaugos“ sritį, anksčiau pirmadienį pasmerkė planus kurti atskirą Europos Superlygą.

„Privalome ginti vertybinį Europos sporto modelį, pagrįstą įvairove ir įtraukimu“, – po klubų pranešimo socialiniame tinkle „Twitter“ parašė eurokomisaras Margaritis Schinas.

„Nėra galimybių palikti tai keliems turtingiems ir įtakingiems klubams, norintiems nutraukti ryšius su viskuo, ką palaiko asociacijos: su nacionalinėmis lygomis, perkėlimu į aukštesnę ar žemesnę lygą, parama paprastam mėgėjiškam futbolui, – sakė M. Schinas. – Visuotinumas, įtraukimas ir įvairovė yra svarbūs Europos sporto ir mūsų europietiško gyvenimo būdo elementai.“

Dvylika stipriausių Europos futbolo klubų, tarp jų „Barcelona“, Turino „Juventus“, Madrido „Real“ ir „Manchester United“, pirmadienį paskelbė apie naujai kuriamą Europos Superlygą.

Šeši šių klubų yra iš Anglijos lygos, trys – iš Ispanijos, o likę trys – iš Italijos. Taip pat turėtų būti paskelbta apie dar trijų klubų prisijungimą.

Šie klubai nori toliau žaisti ir savo nacionaliniuose čempionatuose, bet UEFA ir minėtų trijų šalių futbolo pareigūnai įspėjo, kad tokio leidimo jie negaus.

Kaip rašo naujienų portalas 15min.lt., Tarptautinė futbolo federacija (FIFA) ir šešios pasaulio futbolo konfederacijos anksčiau pareiškė, kad klubai, įsitraukę į šį projektą, bus pašalinti iš visų Europos, pasaulio ir vietinių turnyrų, o jų žaidėjams bus uždrausta rungtyniauti nacionalinėse rinktinėse.

Tačiau M. Schinas nepaskelbė jokių veiksmų, kuriais būtų siekiama sutrukdyti klubams atsiskirti, ir nesakė, kad atsiskirdami klubai pažeistų kokius nors ES įstatymus.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių