Ypatingų poreikių vaikams – futbolo profesionalų dėmesys

Į svarbias kovas Lietuvos futbolo A lygoje pastaruoju metu įsitraukusios komandos šią savaitę turėjo galimybę prisiminti, kad futbolas – daugiau nei vien įvarčių siekis ir kovos dėl taškų turnyro lentelėse.

Lietuvos čempionė Marijampolės „Sūduva“ ir į prizininkus pretenduojantis „Kauno Žalgiris“ laisvu nuo treniruočių metu atliko futbolo socialinę misiją. Futbolininkai bendravo specialiųjų poreikių vaikais, dalyvavo įvairiuose žaidimuose ir estafetėse, šoko, žaidė futbolą ir vieni kitus apdovanojo tiek šypsenomis, tiek prizais.

Marijampolės manieže į aikštę su „Sūduvos“ žaidėjais trečiadienį išbėgo įvairaus amžiaus berniukai ir mergaitės iš Kazlų Rūdos, Gelgaudiškio, Marijampolės ir Simno.

„Tokia šventė suteikia vaikams begalinį džiaugsmą, galimybę pabūti kartu su profesionalais, sportuoti kartu, pajausti profesionalaus futbolo elementus“, – sakė viena iš organizatorių, Lietuvos specialiosios olimpiados komiteto (LSOK) jaunųjų atletų programos koordinatorė Lietuvoje Aušra Kriškoviecienė.

„Sūduvos“ futbolininkai tokiame renginyje dalyvavo antrus metus iš eilės. Ne vienas jų turi ir savo gerbėjus. Bendrauti nesutrukdė ir kalbos barjeras – vaikai puikiai sutarė su Marijampolės klubo legionieriais.

„Esu labai maloniai nustebinta. Futbolininkai dar geriau išmoko gražiai žaisti su šiais vaikais, padrąsinti, motyvuoti juos“, – teigė A. Kriškoviecienė.

Kartu su komandos draugais vaikus po aikštę gainiojo ir po sunkios traumos sveikstantis Lietuvos vyrų futbolo rinktinės gynėjas Vaidas Slavickas.

„Džiaugiamės. kad galime suteikti gerų emocijų vaikams. Tai svarbu. Fizinis aktyvumas visuomet turėtų būti jų dienotvarkėje, – sakė „Sūduvos“ narys.

Dar viena šauni futbolo šventė pavadinimu „Atvirų vartų dienos“ spalio 24-ąją vyko Kaune, kur su „Kauno Žalgirio“ futbolininkais susitiko mergaitės iš Kauno, Prienų, Simno, Rokiškio, Kėdainių, Kazlų Rūdos ir Gelgaudiškio. Jos ne tik sportavo, bet ir piešė. Nuspalvintus marškinėlius vaikai įteikė žaidėjams ir linkėjo sėkmės būsimose varžybose.

„Stengiamės įtraukti kuo daugiau mergaičių, suteikti galimybę susipažinti su šia sporto šaka. Projektas tikrai pavykęs. Mergaitės patyrė didžiulį džiaugsmą. Futbolininkai gražiai mokė jas žaisti, padėjo kiek galėjo“, – džiaugėsi LSOK tarptautinė koordinatorė Vaiva Abramavičiūtė.

Pasak jos, renginių tikslas – skatinti integraciją ir socialinės misijos žinomumą, nes intelekto sutrikimų turintys vaikai Lietuvoje yra didelėje atskirtyje.

Triskart Lietuvos čempionas, vienas labiausiai patyrusių „Kauno Žalgirio“ žaidėjų Dominykas Galkevičius panašiame renginyje apsilankė pirmą kartą.

„Smagu sudalyvauti, matyti vaikų teigiamas emocijas. Vaikai nori į mus žiūrėti, o mums malonu matyti, kad jų diena prašviesėjo. Buvo daug žaidimų, džiaugsmo. Džiaugiamės prisidėję prie to, – kalbėjo futbolininkas. – Futbolas yra globalus, jį sportuoja mergaitės, vyrai, moterys, močiutės. Svarbu, kad šis žaidimas suteikia gerą emociją“.

 „Ypatingos treniruotės ypatingiems vaikams“ – socialinė programa, skirta integruoti vaikus į sportą, atrasti naujų pomėgių ir socializuotis. Renginius kartu Lietuvos specialiuoju olimpiados komitetu organizavo Lietuvos futbolo federacijos narė Lietuvos masinio futbolo asociacija.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių