Lietuvos čempionai išsigelbėjo per pridėtą laiką

„Bravo, „Bangai“. Nors jie dažnai gulinėjo ant vejos, tempė laiką, bet vis tiek nusipelnė pagarbos, nes jų nepalaužė nei  greitas mūsų įvartis, nei žaidėjo pašalinimas“, - dėstė Vladimiras Čeburinas. Jo vadovaujamas Lietuvos čempionas Vilniaus „Žalgiris“ tik po atkaklios kovos palaužė Gargždų „Bangos“ ekipą.

"Optibet A lygos" 12-ajame ture Lietuvos čempionui "Žalgiriui" teko netikėtai sunkus išbandymas. Vilniečiai tris taškus išgelbėjo tik per pridėtą laiką - 2:1.

Gargždiškiai daugiau nei kėlinį žaidė be pašalinto Roberto Vėževičiaus ir buvo beveik užsitikrinę lygiąsias. Visgi ilgai vargę Lietuvos čempionai pranašumą įrodė likus kelioms minutėms iki dvikovos pabaigos, kai pasižymėjo Nemanja Ljubisavljevičius.

Lietuvos čempionai jau ketvirtą minutę išsiveržė į priekį. Petaras Mamičius nuo kampinio gairelės atliko perdavimą link artimojo virpsto, o kamuolys netrukus suspurdėjo vartų tinkle. „Banga“ nuo 37 minutės liko žaisti mažumoje – grubiai prieš varžovą sužaidęs Robertas Vėževičius užsidirbo raudoną kortelę. Visgi „Banga“ netrukus sugebėjo nustelbti varžovus ir išlyginti rezultatą. Po įžaisto baudos smūgio Shogo Yoshikawa nuo galinės linijos atliko perdavimą priešais vartus atsidūrusiam Goncalo Vieirai, o šis sugebėjo nukreipti kamuolį į vartus.

Pavyzdinga Davido Afonso auklėtinių gynyba ilgai neleido varžovams sukurti pavojingų progų. Visgi per aštuntą pridėto rungtynių laiko minutę „Žalgiris“ privertė varžovus kapituliuoti – Mantas Kuklys baudos aikštelėje atmetė kamuolį N. Ljubisavljevičiui, o šis paleido tikslų šūvį į vartus.

Pergalė „Žalgiriui“ (26 tšk.) leido pakilti į antrą vietą ir sumažinti atsilikimą nuo pirmaujančio „Panevėžio“ iki vieno taško. Devynis taškus surinkusi „Banga“ rikiuojasi aštunta.

„Varžovai gynėsi didelėmis pajėgomis. Nors ir per pridėtą laiką, bet savo tikslą pasiekėme. Rezultatas yra svarbiausia, nors nerealizavome daug momentų“, - kalbėjo V.Čeburinas.

„Žalgiris“ stiprus žaidimu tarp linijų, bet mes tikėjomės tokio žaidimo. Kiek įmanoma, juos pristabdėme ir primetėme kovą“, - teigė „Bangos“ vairininkas Davidas Afonso.