Jau tradiciniu tapęs projektas „Olimpinis mėnuo“ vyko ketvirtą kartą: kvietė mažiausius moksleivius – šalies pradinukus susipažinti su fizinio aktyvumo, sveikos mitybos, emocinės sveikatos ir bendradarbiavimo temomis.
„Pradinių klasių moksleivių amžius ypač svarbus ugdant gyvenimo įpročius, todėl projekto nauda – neabejotina. Džiaugiuosi, kad į „Olimpinį mėnesį“ įsitraukė ir savo srities specialistai, kurie žino, kaip svarbias temas paversti įdomiomis vaikams. Apie tai kalba ir pradinukų įspūdžiai – po kiekvienos savaitės vaikai dalijosi, ko išmoko, kas labiausiai patiko. Ypač noriu padėkoti pedagogams, kurių indėlis – milžiniškas. Gebėti vaikus sudominti kartais net suaugusiesiems sunkiai suprantamomis temomis reikalauja didžiulio atsidavimo. Dėkoju ir organizatoriams – visi kartu Jūs ugdote tvirtus ir sveikus Lietuvos piliečius“, – po projekto sakė jo globėja ponia D. Nausėdienė.
Pristatant projekto rezultatus D. Nausėdienė kartu su LTOK vadove Daina Gudzinevičiūte ir sveikatos apsaugos viceministru Linu Obcarsku traukė burtus: išrinktos 55 klasės iš visos Lietuvos, kurioms atiteks organizatorių įsteigti prizai. Šiemet projekte iš viso dalyvavo rekordinis skaičius moksleivių – net daugiau nei 34 tūkstančiai.
Pirmadienį LTOK ponia D. Nausėdienė taip pat dalyvavo susitikime su fizinio raštingumo ekspertais iš Didžiosios Britanijos – organizacijos „Youth Sport Trust International“ atstovais Viv Holt ir Kevinu Bartonu.
Pasak D. Nausėdienės, auginant vaikų fizinį raštingumą, labai svarbus valstybės vaidmuo, tačiau ne mažiau reikšmingas yra ir tėvų, bendruomenių įsitraukimas į visą sporto procesą.
Ponia susitikime su ekspertais aptarė jų šiuo metu vykdomą fizinio raštingumo Lietuvoje analizę bei šios analizės rezultatų ir parengtų pasiūlymų integraciją į Lietuvos nacionalinę sporto strategiją. Anot ekspertų, fizinis raštingumas yra kritiškai svarbus vaikų laimės, sveikatos ir mokymosi rezultatų veiksnys, turintis didelę reikšmę polinkiui sportuoti ir siekti aukštų fizinių rezultatų visą gyvenimą.
Naujausi komentarai