Dramatiškame NHL finale - „Blackhawks“ triumfas

2013-06-25 14:31
Dramatiškame NHL finale - „Blackhawks“ triumfas / Scanpix nuotr.

Du įvarčiai per septyniolika sekundžių susitikimo pabaigoje ir Čikagos „Blackhawks“ klubas po trejų metų pertraukos penktąjį kartą klubo istorijoje džiaugėsi Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) Stenlio taure.

Pirmadienį šeštosiose finalo serijos rungtynėse reguliariojo sezono nugalėtojai bei Vakarų konferencijos čempionai Čikagos „Blackhawks“ ledo ritulininkai svečiuose 3:2 (0:1, 1:0, 2:1) įveikė Rytų konferencijos čempionę Bostono „Bruins“ komandą ir laimėjo seriją iki keturių pergalių rezultatu 4-2.

Pirmąjį susitikimą savo aikštėje Čikagos ledo ritulininkai laimėjo tik po trijų pratęsimų - 4:3, o antrąjį po pratęsimo pralaimėjo 1:2. Serijai persikėlus į Bostoną, trečiąsias serijos rungtynes 2:0 laimėjo „Bruins“ komanda, tačiau ketvirtajame susitikime po pratęsimo 6:5 sėkmė šypsojosi „Blackhawks“ ledo ritulininkams, kurie savo aikštėje 3:1 laimėjo ir penktąjį serijos mačą.

Šeštajame susitikime šeimininkus į priekį išvedė Chrisas Kelly's (07:19), tačiau antrajame kėlinyje Jonathanas Toewsas (24:24) išlygino rezultatą. Įpusėjus trečiajam kėliniui Milanas Lučičius vėl išvedė Bostono komandą į priekį 2:1.

76 sekundės skyrė Bostono komandą nuo septintųjų serijos rungtynių, tačiau Bryanas Bickellas (58:44) ir Dave'as Bollandas (59:01) įmušė po įvartį į šeimininkų vartus per 17 sekundžių ir nulėmė serijos baigtį.

Beje, tai buvo pats vėliausias pergalingas serijos įvartis NHL Stenlio taurės finalų istorijoje (metai, žaidėjas (klubas), laikas, kai įmuštas pergalingas serijos įvartis):

2013 m. - Dave Bolland (Čikagos "Blackhawks")        59:01
1929 m. - Bill Carson (Bostono "Bruins")             58:02
1932 m. - Ace Bailey (Toronto "Maple Leafs")         55:07
1947 m. - Ted Kennedy (Toronto "Maple Leafs")        54:39
1976 m. - Guy Lafleur (Monrealio "Canadiens")        54:18

Naudingiausiu šio sezono atkrintamųjų varžybų žaidėju pripažintas „Blackhawks“ komandos puolėjas Patrickas Kane'as, kuriam įteiktas „Conn Smythe Trophy“ prizas. Puolėjas per 23-as šio sezono atkrintamųjų varžybų rungtynes pelnė 9 įvarčius, atliko 10 rezultatyvių perdavimų bei surinko 19 taškų.

Nuo 1939 metų, kai Stenlio taurės finalo serija buvo pradėta žaisti iki keturių pergalių, penktąjį susitikimą laimėjusi komanda taurę iškovojo jau 16-ą kartą iš 23-jų galimų. Šios taisyklės šįsyk nepavyko paneigti „Bruins“ klubo, kuris 2011-aisiais įrodė, kad pralaimėjus penktąjį serijos susitikimą vėl galima grįžti į svečių areną, kad iškovoti taurę.

„Blackhawks“ ekipa Stenlio taurę anksčiau laimėjo 1934, 1938, 1961 ir 2010 metais, o „Bruins“ ledo ritulininkai taurę kėlė šešis kartus - 1929, 1939, 1941, 1970, 1972 bei 2011 metais.