E. Vaitkutė – pasaulio rankų lenkimo čempionė

Antalijoje (Turkija) pasibaigusiame pasaulio rankų lenkimo čempionate aukso medalį Lietuvai iškovojo Eglė Vaitkutė.

Lietuvos sportininkė triumfavo moterų svorio kategorijos per 80 kg kairės rankos varžybose. Finale mūsiškė per kelias sekundes nugalėjo baltarusę Tacianą Kaliuk. Šioje kategorijoje varžėsi 11 dalyvių.

Dešinės rankos varžybose E. Vaitkutė pelnė sidabro apdovanojimą. Finale ji turėjo pripažinti kazachės Antoninos Lisianskajos pranašumą.

Vyrų svorio kategorijos iki 70 kg dešinės rankos varžybose pasaulio vicečempionu tapo Mindaugas Tarasaitis. Mūsų šalies atstovas tik finale pralaimėjo rusui Arturui Makarovui.

Kairės rankos varžybose M. Tarasaitis liko šeštas. Šioje grupėje dalyvavo 21 sportininkas.

Moterų svorio kategorijos iki 55 kg kairės rankos varžybose bronzą Lietuvai pelnė Gintarė Stravinskaitė. Mažajame finale ji pranoko vokietę Katrin Mook.

Veteranių svorio kategorijoje iki 60 kg kovojant dešine ranka bronzos medalį iškovojo Vilija Parnarauskienė. Veteranų tarpe per žingsnį nuo medalio - ketvirtoje vietoje - liko Romutis Pališkis (iki 90 kg, kairė ranka).

Suaugusių varžybose į geriausių dešimtukus pateko dar penki lietuviai. Penktąją vietą užėmė Šarūnas Manarka (dešinė ranka, iki 80 kg), septintąją - Edikas Petkus (kairė ranka, iki 100 kg), aštuntąją - Indrė Laivytė (kairė ranka, iki 80 kg), devintąsias - Šarūnas Jokubaitis (dešinė ranka, iki 100 kg) ir Gabrielė Butautaitė (iki 65 kg). Pastaroji užėmė dvi penktąsias pozicijas jaunių varžybose.