Geriausias lengvaatletis A. Gudžius: šio pripažinimo kaskart norisi iš naujo

 • Teksto dydis:

27-erių metų disko metikas Andrius Gudžius sekmadienį penktą kartą buvo išrinktas geriausiu Lietuvos lengvaatlečiu. Europos čempiono pergalė rinkimuose nekėlė jokių abejonių, bet pats sportininkas džiaugiasi, kad mūsų šalyje atsiranda daugiau pajėgių lengvaatlečių.

„Kai pirmą kartą gavau šį apdovanojimą, buvo labai smagu, kad mane pripažino. Dabar jau įpratau ir šio įvertinimo vis norisi iš naujo. Kaskart noriu, kad būtų geras sezonas ir galėčiau metų gale vėl gauti šį apdovanojimą. Ant pakylos aš tik pajuokavau, kad šis įvertinimas man buvo netikėtas, bet jokiu būdu nenoriu sumenkinti kitų sportininkų. Pernai sakiau kolegoms, kad „vyrai, padirbėkit ir keliam konkurenciją“. Tai šiemet lietuvių rezultatai buvo aukštesni. Galima tikėtis, kad kitąmet gal kam nors kitam pavyks šį titulą laimėti. Kitais metais laukia pasaulio čempionatas, o mes turime pajėgių sportininkų, kurie gali užimti labai aukštas vietas“, - po „Vilnius Grand Resort“ komplekse vykusių apdovanojimų sakė A. Gudžius.

Europos čempionu Berlyne (Vokietija) A. Gudžius tapo po dramatiškos kovos. Planetos čempionas iš Lietuvos finale pergalę iškovojo paskutiniu - šeštuoju - metimu. Jo mestas diskas nuskriejo 68 m 46 cm. Visgi sportininkas besibaigiančius metus nelaiko idealiais.

„Svarbiausias tikslas šiemet buvo kuo geriau atstovauti Lietuvai Europos čempionate. Tokiose varžybose svarbiausia yra laimėti, o rezultatas jau yra antroje vietoje. Toks rezultatas, su kuriuo pavyko laimėti Europos čempionatą, nėra toks, kokio tikėjausi, bet yra kaip yra. Medalis namuose, visi patenkinti, lūkesčiai išpildyti. Žinoma, asmeniniai lūkesčiai yra aukštesni. Nepavyko disko numesti 70 m, „Deimantinės lygos“ varžybose likau antras. Nusivylimų irgi buvo“, - kalbėjo A. Gudžius.

Geriausio šių metų Lietuvos sportininko rinkimuose favoritu laikomas disko metikas tikisi, kad kitais metais jam pavyks pasiekti 70 m ribą.

„Svajonių rezultatas yra 74 m 9 cm (pasaulio rekordas - red. past.). Bet realus rezultatas, kurį sieksime pademonstruoti kitais metais - tai numesti 70 m pasaulio čempionate. Daug čia nepriplanuosi, reikia dirbti savo darbą ir siekti tikslų“, - pabrėžė disko metikas, pridūręs, kad apie 2020 metų olimpines žaidynes dar negalvoja ir koncentruojasi artimiausiems iššūkiams.

Antrąją vietą šių metų Lietuvos lengvaatlečio rinkimuose užėmė bėgikas Simas Bertašius, trečiąją - 24 valandų bėgimo atstovas Aleksandras Sorokinas.

„S. Bertašius yra tikrai šaunus vyrukas. Tikiuosi, kad kitąmet jis pademonstruos dar geresnius rezultatus ir pasaulio čempionate pateks į finalą“, - artimiausią konkurentą apibūdino A. Gudžius.

Tarp kandidatų tapti šių metų Lietuvos lengvosios atletikos „Kylančia žvaigžde“ buvo tituluotojo Virgilijaus Aleknos sūnus 17-metis Martynas Alekna.

„Dar anksti kažką sakyti. Reikia dar jam apsiprasti su įrankiais, ilgiau pabūti šiame sporte. Aš pats šioje virtuvėje sukausi virš 10 metų, kol žmonės suprato, ar Gudžius perspektyvus, ar ne. Šiuo metu vyrukas bręsta. Kai prasidės tikroji branda, bus daugiau varžybų, tada bus galima vertinti tiksliau. Labai džiaugiuosi, kad jo rezultatai gerėja, bet jokių medalių kabinti iš anksto nereikia, nes tai tampa našta sportininkams. Labai tikiuosi, kad su Martynu galėsime ateityje kartu sudalyvauti olimpinėse žaidynėse“, - mandagiai apie jaunąjį savo kolegą atsiliepė A. Gudžius.

Disko metikas prisipažino, kad visus apdovanojimus laiko pas save namuose, tam turi įsirengęs atskiras lentynas.

„Kartais, kai pasižiūriu apdovanojimus, pagalvoju, kad dar esu jaunas, bet jau daug kas nuveikta. Visgi ateityje dar laukia daug iššūkių. Reikia nenuleisti rankų, galvą - aukštyn ir dirbti toliau“, - šypsojosi lengvaatletis.

Šiuo metu A. Gudžius sportuoja Lietuvoje, o kitų metų pradžioje vyks tęsti pasiruošim naujam sezonui į šiltus kraštus. Sportininkas prisipažino, kad sąlygos Lietuvoje ir toliau yra nedėkingos. Taip pat jis išreiškė savo nuomonę apie neseniai Vilniaus lengvosios atletikos manieže įvykusį incidentą, kurio metu rutulys pataikė į mergaitės galvą.

„Aš pats sportuoju Kaune, bet ten irgi liūdesys. Metikai neturi savo maniežo. Mes treniruojamės universiteto manieže. Sąlygos gerėja, bet jos nėra tokios, kokių reikėtų. Suprantama, kad universitetas neturi lėšų, kad įkurtų aukščiausio lygio maniežus, - teigė A. Gudžius. - Apie Vilniaus maniežą daug kalbėti negaliu, nes nežinau tos virtuvės. Dėl saugumo tai reikia suprasti tokį dalyką - nutiko nelaimė, kurios buvo galima išvengti. Tam reikia lėšų. Maniežuose viskas nusidėvi. Reikia suvokti, kad inventorius dėvisi. Tai nereikalauja milžiniškų investicijų. Už kelis šimtus ar kelis tūkstančius eurų galima padėti išvengti tokių nelaimių. Tikrai yra tokių vietų, kur dėl saugumo reikėtų pasistengti“.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių