Imtynininkas M. K. Sinkevičius kovos kurčiųjų žaidynių finale

Pasaulio kurčiųjų vasaros žaidynėse Brazilijoje Lietuvos delegacijos medalių kiekis padidės dar vienu.

Graikų ir romėnų imtynių atletas Mantas Kazimieras Sinkevičius po antradienio kovų pateko į svorio iki 77 kg grupės finalą, kuriame susirems su turku Muhammetu Akdenizu.

Lietuvis pirmojoje kovoje susirėmė Reza Esmaeiliu iš Irano.

Pasak trenerio Sauliaus Liaugmino, mūsų atletas turėjo pakankamai nesunkiai įveikti varžovą, tačiau, tikriausiai, dėl startinio jaudulio rengė neapgalvotas, net pačiam nemalonumais grėsusias atakas.

Dėl varžovo pasyvumo M. K. Sinkevičius išsiveržė į priekį 1:0. Šis taškas padarė meškos paslaugą lietuviui.

„Mantas viską galėjo daryti paprastai, ir būtų šventęs lengvą pergalę“, – teigė S. Liaugminas. – Nežinau, kodėl jis iš Kauno į Klaipėdą sumanė važiuoti per Ukmergę ir kodėl nusprendė beregint varžovą išrauti iš šaknų.“

Pasinaudojęs lietuvio karštakošiškumu, iranietis laimėjo pirmąjį kėlinį 2:1.

„Per poilsio minutę pasakiau M. Sinkevičiui, kad jungtų kitą pavarą, nes laikas spaudė. Esant rezultatui 2:2, R. Esmaeilis turėjo gulti į parterį. Tuomet lietuvis surinko lemiamus keturis taškus, o vėliau dar vieną“, – kovos eigą pakomentavo treneris.

Ketvirtfinalyje M. K. Sinkevičius turėjo susiremti su R. Plutinu Casti, tačiau iš karto į šį etapą patekęs kubietis arenoje nepasirodė.

O jau pusfinalyje Lietuvos imtynininkas kovojo taip, kai norėtų jį matyti visi. M. K. Sinkevičius susitikime su graiku Nikolaosu Iosifidisu, baigtį nulėmė per minutę – 9:0.

Kaunietis, užsitikrinęs sidabro medalį, finale kovos su turku M. Akdenizu. Ne taip seniai Minske (Baltarusija) M. K. Sinkevičius po atkaklios kovos buvo įveikęs varžovą.

Badmintono turnyre pildosi trenerio Donato Narvilo viltys. Žaidynių išvakarėse specialistas teigė, kad Brazilijoje labiausiai tikisi iš Igno Rezniko ir Kazimiero Dauskurto.

Auklėtiniai juda pagal planą: I. Reznikas į vienetų pusfinalį pateko asmeniškai ir į dvejetų – kartu su K. Dauskurtu.

Vyrų vienetų ketvirtfinalyje I. Reznikas susirėmė su kitu Pietų Korėjos badmintonininku – Kyungduku Shinu. Iš pradžių laimėjo azijietis – 21:16, po to, tokiu pat rezultatu lietuvis. O štai trečiąjį setą treneris D. Narvilas galėjo žiūrėti ramiai. I. Rezniko persvara buvo akivaizdi – 21:10.

Trečiadienį pusfinalyje klaipėdietis susikaus su Jisoo Woo iš Pietų Korėjos. Kitoje pusfinalio poroje žais Myeongsoo Seo iš Pietų Korėjos ir K. Dauskurto skriaudėjas aštuntfinalyje – Abhinavas Sharma iš Indijos.

Vyrų dvejetų kevirtfinalyje I. Reznikas ir K. Dauskurtas sustiko su gerais pažįstamais japonais – Y. Ito ir Yasuhiro Nagaishi. Pirmą setą laimėjo japonai – 21:12, antrą tokiu pat rezultatu – mūsų badmintonininkai. Trečiajame sete Fortūna buvo lietuvių pusėje, po atkaklaus mūšio laimėjusių 21:18.

Pusfinalyje trečiadienį K. Dauskurtas ir I. Reznikas susitiks su kitais Japonijos atstovais – Masaaki Numakura ir Ayumu Ohta.

Pusfinaliai ir finalinės kovos dėl medalių vyks tą pačią dieną.

Liūdnos žinios kurčiųjų krepšinio gerbėjams. Žaidynių čempionų vardo neteks Lietuvos vyrai. Nors ketvirtfinalyje mūsų šalies krepšininkai sužaidė savo geriausias rungtynes žaidynėse, tačiau pralaimėjo JAV komandai – 80:87 (16:22, 19:22, 21:19, 24:24).

Baigiantis antrajam kėliniui amerikiečiai turėjo 16 taškų persvarą – 42:26. Ketvirtajame kėlinyje, po Deivio Gindrūno dvitaškio, buvo pavykę sumažinti skirtumą iki 7 taškų – 60:67, tačiau tai buvo viskas, ką pavyko atlikti lietuviams. Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinėje žaidė: Paulius Orda – 20 taškų, Giedrius Švedas – 13, Ervinas Gudėnas, Lukas Laurinaitis – po 10.

Varžybose dėl 5-8 vietų trečiadienį mūsų krepšininkai susirems su graikais, Izraelio ekipa su argentiniečiais.

Panašus likimas ištiko ir Lietuvos krepšininkes. B grupėje trečios likusios lietuvės ketvirtfinalyje sukryžiavo ietis su A grupėje antrąją vietą užėmusiomis graikėmis.

Visą laiką pirmavo varžovės, o finalinė sirena nuaidėjo joms pirmaujant 61:56 (17:9, 14:13, 21:13, 9:21).

Graikės į priekį pabėgo jau pirmajame kėlinyje – 17:9. Trečiajame ketvirtyje skirtumas tapo dar grėsmingesnis – 47:29, 52:24.

Baigiantis susitikimui lietuvės sukruto. 15 taškų skirtumą ištirpdė iki 5-ių – 54:59. Dar buvo likusios žaisti kone dvi minutes, tačiau graikės išsaugojo pergalingą persvarą.

Lietuvos rinktinėje rezultatyviausiai žaidė: Gražina Jočytė, Gabrielė Valaitytė – po 13, Justina Burbaitė-Mačiulienė – 12.

Trečiadienį lietuvės susitiks su brazilėmis, kurioms žaidynėse labai sunkiai sekasi rinkti taškus. Tikėtina, kad Andriaus Vaicekausko auklėtinės ketvirtadienį susirems su gerai pažįstamomis turkėmis.