Išbandymai Europoje – ant sniego ir ledo

Rinktinėje – dešimt atletų

Lencerhaidėje (Šveicarija) surengtame Europos biatlono čempionate mūsų šaliai atstovauja dešimt sportininkų.

Rinktinėje – Gabrielė Leščinskaitė, Natalija Kočergina, Judita Traubaitė, Karolis Dombrovskis, Tomas Kaukėnas, Maksimas Fominas, Nikita Romanovas, Jokūbas Mačkinė, Linas Banys ir Stepanas Terentjevas.

Komandos lyderis Vytautas Strolia šias varžybas praleidžia, nes ruošiasi vasario 8–19 d. Oberhofe (Vokietija) vyksiančiam pasaulio čempionatui.

„Vytautui pagrindinis startas – Oberhofe, o pasirengti abiem čempionatams neužtenka laiko. Be to, reikia suteikti galimybę jaunimui“, – paaiškino Lietuvos rinktinės treneris Sergejus Sokolovskis.

Startavo moterys

Europos čempionato varžybas pirmiausia pradėjo moterys. 15 km asmeninėse lenktynėse N. Kočergina užėmė 51 vietą, G. Leščinskaitė – 59, J. Traubaitė – 65.

Galimybės: buvusi orientacininkė, pasaulio jaunimo taurės laimėtoja J. Traubaitė sėkmingai dalyvauja ir biatlono varžybose. (orienteering.lt nuotr.)

„Rezultatu, ypač šaudymo, esu patenkinta. Nesitikėjau, kad varžybas pavyks užbaigti tik su viena baudos minute“, – komentavo buvusi orientacininkė J. Traubaitė.

Rungtį laimėjo be klaidų šaudžiusi vokietė Lisa Maria Spark. Ji vos 5,5 sek. pranoko tituluotą ukrainietę Juliją Džymą ir 33,3 sek. – kitą Vokietijos biatlonininkę aštuoniolikmetę Seliną Grotian.

Dvylikta buvo Latvijos atstovė Baiba Bendika. Startavo iš viso 94 biatlonininkės.

N. Kočergina nugalėtojai pralaimėjo 5 min. 4,5 sek., G. Leščinskaitė – 5 min. 46,3 sek., J. Traubaitė – 6 min. 53,3 sek.

Du šūviai – pro šalį

Vyrų 20 km asmeninių lenktynių šaudyklose K. Dombrovskis nepataikė du kartus ir užėmę 20 vietą.

Identiškai šaudęs J. Mačkinė liko 53 pozicijoje, T. Kaukėnas – 57, N. Romanovas – 75, S. Terentjevas – 91.

Europos čempionu tapo nė vienos baudos minutės nepelnęs norvegas Endre Stroemsheimas. Jis net 2 min. 4,7 sek. pranoko sidabrą iškovojusį ukrainietį Antoną Dudčenką ir 2 min. 16,5 sek. – slovėną Lavro Planką.

K.Dombrovskis nuo čempiono atsiliko 5 min. 5,8 sek. 32 ir 33 vietas užėmė Latvijos biatlonininkai – Edgaras Misė ir Andrejus Rastorgujevas. Varžybose dalyvavo iš viso 112 biatlonininkų.

Šiandien vyks sprinto lenktynės: moterų – 7,5 km, vyrų – 10 km.

Nesitikėjau, kad varžybas pavyks užbaigti tik su viena baudos minute.

Čiuoš dvi poros

Suomijos miesto Espo arenoje „Metro“ prasidėjo 115-asis Europos dailiojo čiuožimo čempionatas.

Apmaudžiai nepasisekė 15-metei Medai Variakojytei: tikėtasi, kad ji atsigavo po traumos, tačiau per treniruotę paaiškėjo, kad čiuožėja negalės dalyvauti varžybose.

Šiandien šokių ant ledo trumpąsias programas atliks Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius, Paulina Ramanauskaitė ir Deividas Kizala.

Sportinių porų trumpąją programą sėkmingiausiai atliko italai Sara Conti ir Niccolo Macci, vyrų – Prancūzijos atstovas Adamas Siao Himas Fa, o trečias buvo Latvijos čiuožėjas Denisas Vasiljevas.

Varžosi Italijoje

Italijoje, Friulio-Venecijos Džulijos regione, tęsiasi Europos jaunimo žiemos olimpinis festivalis.

Dailiojo čiuožimo trumpąją programą atliko merginos ir vaikinai. Lietuvos sportininkė Daria Afinogenova surinko 45,17 taško ir tarp 30 dalyvių užėmė vienuoliktą vietą, o vaikinų grupėje Danielius Korabelnikas (49,26 tšk.) buvo dešimtas.

5 km slidinėjimo laisvuoju stiliumi varžybose Emilija Bučytė užėmusi 56 vietą, jos sesuo Gabija – 57.

Akrobatinio slidinėjimo didžiojo šuolio (big air) rungties atrankos varžybose Medeinė Povilavičiūtė buvo devinta, Rusnė Rudzianskaitė – dešimta, Pijus Baniulis – keturioliktas. Mūsiškiai į finalus nepateko.

Biatlono varžybų sprinto rungtis sėkmingiausiai iš mūsiškių susiklostė Danieliui Buchovskiui (7,5 km – 38 vieta).