Jaunieji Lietuvos ledo ritulininkai dėl olimpinės bronzos kovos tarpusavyje

Antradienio popietę Lozanos „Vaudoise“ arenoje paaiškėjo, kad Lietuvai jaunimo žiemos olimpinių žaidynių 3×3 ledo ritulio turnyre atiteks bronzos medalis. Tiesa, dar neaišku – Linui Dėdinui ar Arturui Seniutui. Abiejų lietuvių atstovaujamos komandos suklupo pusfinalyje ir trečiadienį varžysis mažajame finale.

Lietuviai susikaus dėl bronzos

Pirmasis ant ledo iščiuožė ir kovą dėl vietos finale pradėjo Linas Dėdinas, o startas „Juodai“ komandai buvo nepriekaištingas – 12-ąją pirmo kėlinio minutę įgavo žaidėjų pranašumą ir jį išnaudojo pelnydama du įvarčius. Vieną iš jų pelnė lietuvis.

Visgi antrasis kėlinys priklausė varžovams – „Žalia“ komanda jo viduryje, per dvi minutes, išlygino rezultatą. Intriga varžybose laikėsi iki pat lemiamo kėlinio vidurio, tačiau švieslentėje degant rezultatui 3:3 varžovai perėmė iniciatyvą ir akistatą užbaigė keturiais įvarčiais be atsako. „Juodiesiems“ teko pripažinti grupės etapo nugalėtojų pranašumą – 3:7.

„Gaila, kad pralaimėjome… Rezultatas buvo lygus, bet pabaigoje jie buvo geresni už mus“, – kalbėdamas su LTOK.lt apmaudo neslėpė L. Dėdinas. – Turėjome daug progų žaisdami daugumoje, tačiau nė vienos neišnaudojome. Metėme ten, kur nereikia, o ten, kur reikėjo – nemetėme. Neįmušėme įvarčių ir jie mus už tai nubaudė.“

Nors „Žalioji“ ekipa į pusfinalį žengė kaip geriausia turnyre, pergalės receptą „juodieji“ jau žinojo – būtent vakarykštė pergalė prieš lyderius jiems ir atvėrė duris tarp keturių geriausių komandų.

„Norėjosi aukso… Bronza – tik kaip paguodos prizas. Tačiau, aišku, stengsimės ją pasiimti“, – pabrėžė Linas.

Apmaudu, tačiau dėl šio apdovanojimo jam teks grumtis prieš kitą lietuvį – A. Seniutas su „Ruda“ komanda taip pat pralaimėjo pusfinalio mačą, rezultatu 7:9 nusileidę „raudoniesiems“.

Jau pačioje rungtynių pradžioje varžovai pasiuntė „lietuvišką“ komandą į nokdauną, kuomet per pirmą minutę krito du įvarčiai. Visgi tai „rudųjų“ iš vėžių neišmušė ir jie netrukus jau buvo priekyje 4:2. Tiesa, neilgam – po pirmojo kėlinio švieslentėje degė lygus rezultatas 4:4.

Po pertraukėlės A. Seniutas tolimu šūviu buvo išvedęs savo ekipą į priekį, tačiau varžovai į tai atsakė trimis tiksliais smūgiais. Vis tik intrigą prieš paskutines 16 minučių išlaikė skirtumą sumažinęs „rudųjų“ įvartis – 6:7.

Pirmąją paskutinio kėlinio minutę trejetukas su A. Seniutu išlygino rezultatą, bet persverti mačo eigos tai nepadėjo – likus žaisti 10 minučių „rudieji“ jau atsiliko 7:9 ir šio rezultato iki sirenos pakeisti nebesugebėjo.

Linas su Arturu vienas prieš kitą dėl bronzos kovos trečiadienį 13 val. Lietuvos laiku. Grupių etape tarpusavio akistatoje 13:11 pranašesnė buvo A. Seniuto atstovaujama „Rudoji“ komanda.

Kalnų slidininkas – 34-as

Antradienį žaidynėse iš viso startavo 10 iš 11 šiuo metu Lozanoje esančių Lietuvos sportininkų. Anksčiausiai dieną iš jų pradėjo kalnų slidininkai, Šveicarijos slidinėjimo kurorte „Les Diablerets“ esančioje trasoje startavę slalomo rungtyje.

Pirmoji nuo kalno pasileido Smiltė Bieliūnaitė, tačiau nuo didžiojo slalomo varžybose sužibėjusios 17-metės sėkmė šį kartą nusisuko – kaunietė leisdamasi suklydo ir neužbaigė trasos, taip prarasdama galimybę atlikti antrąjį bandymą.

Tiesa, verta pažymėti, kad trasos bent kartą neįveikė net 41 sportininkė iš 78 startavusių. Rungties čempione tapo švedė Emma Sahlin (dviejų nusileidimų laikas – 1:29,82 min.), sidabro medalis atiteko šveicarei Lenai Volken (1:30,00 min.), bronzą iškovojo Lara Klein iš Vokietijos (1:30,25 min.).

Antrą dieną iš eilės abu kartus trasą įveikė Vakaris Jokūbas Lapienis – šalia 50-os vietos didžiajame slalome, šiandien jis pridėjo 34-ą poziciją slalomo rungtyje. Pirmojo nusileidimo metu 16-mečio iš Vilniaus laikas buvo 47,40 sek., antrojo – 48,00 sek., o bendras mūsiškio rezultatas – 1:35,40 min.

„Manau, kad antrąją dieną aiškiai matėsi patobulėjimas nuo pirmosios. Sąlygos buvo labai sunkios, tačiau man labai patiko sudalyvauti tokiose varžybose, – mintimis dalijosi Vakaris, netrukus įvertinęs ir visą olimpinių žaidynių metu sukauptą patirtį. – Jautėsi labai didelis skirtumas, kaip žmonės žiūri į sportininkus, kurių tikslas – tiesiog sudalyvauti. Tas požiūris labai skiriasi nuo to, kuris būna kitose varžybose – tiek iš pačių sportininkų, tiek iš minios žmonių, stebėjusių mūsų startus. Kartais juos netgi palaikydavo labiau nei lyderius.“

Aukso medalis ant kaklo užkabintas Švedijos kalnų slidininkui Adamui Hofstedtui (1:16,10 min.), sidabru pasipuošė šveicaras Lucas Roduitas (1:17,42 min.), bronzą laimėjo italas Edoardo Saracco (1:17,78 min.). Šiose varžybose iš viso startavo 77 sportininkai, tačiau net 37 iš jų nefinišavo.

Biatlonininkė prašovė tik kartą

Atokiausiai nuo visų, Prancūzijos Alpių dalyje esančiame „Les Tuffes“ stadione, Lietuvos biatlonininkai varžėsi sprinto lenktynėse. Pirmieji prie 7,5 km distancijos starto linijos stojo vaikinai, o po finišo geriausia pozicija džiaugėsi Darius Dinda.

17-metis trasoje per du šaudymus suklydo 5 kartus ir turėjo sukti 5 baudos ratus po 150 metrų: gulėdamas prašovė tik sykį, tačiau stovėdamas – keturis. Finišo liniją Darius kirto užfiksuodamas 23:37,6 min. laiką, kuris tarp 97 startavusių atletų buvo 72-as.

Domas Jankauskas lenktynėse užėmė 80-ą vietą (24:21,5 min.; 2 netaiklūs šūviai gulint, 3 – stovint), o 17-ąjį gimtadienį minėjęs Lukas Žukauskas – 95-ą poziciją (27:49,3 min.; 2 ir 5).

Ant apdovanojimų pakylos lipo tik po vieną baudos ratą sukę biatlonininkai: auksas atiteko lenkui Marcinui Zawolui (19:23,8 min.), sidabras – rusui Denisui Irodovui (19:36,4 min.), bronza – norvegui Vegardui Thonui (19:42,3 min.).

Įspūdingai tiksliai merginų 6 km lenktynėse šaudžiusi Viktorija Augulytė į taikinį nepataikė tik kartą – stovėdama, o finišo liniją kirto trasoje sugaišusi 23:27,4 min. 16-metei vilnietei tai garantavo 76-ą vietą.

Kamilė Jakubauskaitė šaudydama klydo kiek dažniau – keturis kartus gulėdama ir sykį stovėdama, todėl turėjo sukti 5 baudos ratus. Galutinėje rikiuotėje 16-metė iš Vilniaus su 27:14,4 min. laiku užėmė 91-ąją vietą tarp 94-ių startavusių atlečių. Tarp trijų nestartavusių sportininkių buvo ir lietuvė Luka Mackevičiutė, kuri apšilimo metu susižeidė, todėl rinktinės treneris nusprendė nerizikuoti ir mergina varžybas praleido.

Pirmos dvi finišo liniją šiose lenktynėse kirto po vieną baudos ratą sukusios Rusijos sportininkės – Aliona Mochova (18:55,5 min.) ir Anastasija Zenova (18:57,4 min.). Bronzą iškovojo taip pat tik vieną netikslų šūvį atlikusi Anna Andexer iš Austrijos (19:01,6 min.).

Trečiadienį, paskutinę pirmos olimpinių žaidynių dalies dieną, Lietuvos biatlonininkai dar startuos mišrių estafečių (2 merginos, 2 vaikinai) varžybose.