K. Gaučaitė – Europos jaunimo imtynių vicečempionė

Bukarešte vykstančiame Europos U23 imtynių čempionate šiandien finišavo moterų imtynių turnyras, kuriame puikiai pasirodė Kamilė Gaučaitė.

Svorio kategorijoje iki 76 kg lietuvė, patekusi į čempionato finalą, jau buvo užsitikrinusi sidabro medalį, rašo Lietuvos imtynių federacija.

Lemiamoje imtyje dėl aukso K.Gaučaitei teko grumtis su ukrainiete Anastasija Alpiejeva.

Deja, dvikova mūsų šalies imtynininkei susiklostė nesėkmingai. Kamilė nusileido tituluotai varžovei ir čempionate užėmė 2 vietą.

Dabar Kamilės kraitėje – jau du Europos U23 čempionatų sidabro vertės apdovanojimai – pernai vykusiose varžybose Kamilė taip pat užėmė antrą vietą.

Pirmoje ketvirtfinalio imtyje Kamilė rezultatu 5:0 nugalėjo Eleną Iriną Margas iš Rumunijos, o pusfinalyje tokiu pat rezultatu įveikė įveikė turkę Mehtap Gultekin.

Mažajame finale kovojusi Gabija Dilytė (50 kg) nusileido tribūnų palaikomai rumunei Anai Narijai Pirvu ir užėmė 5 vietą. Gabijai nepavyko pakartoti pernykščio rezultato, kuomet imtyje dėl trečios vietos ant menčių paguldė turkę Zehrą Demirhan.

Priminsime, kad ketvirtfinalyje G.Dilytė žiūrovams padovanojo sportinę dramą su laiminga pabaiga. Jai ilgą laiką nepavyko įveikti azerbaidžanietės Shaharos Nazarovos gynybos.

Vis dėlto Gabija prigavo varžovę, tačiau paguldyti ant menčių azerbaidžanietės nepavyko. Antrame kėlinuke Sh.Nazarova dar labiau padidino atotrūkį, tačiau Gabija nenuleido rankų.

Tiksint priešpaskutinei minutei ji sėkmingai atakavo ir parbloškė Sh.Nazarovą ant kilimo. Varžovei nepavyko ištrūkti iš Gabijos gniaužtų, kuri pasiekė įspūdingą pergalę mentėmis.

Pusfinalio imtyje dėl patekimo į finalą G.Dilytė nusileido Europos U23 imtynių čempionato 5 vietos laimėtojai Emanuelai Liuzzi iš Italijos.

Svorio kategorijoje iki 53 kilogramų startavusi Vestina Danisevičiūtė jėgomis matavosi su Beatrice Ionela Ferent iš Rumunijos. Deja, startas 22-ejų Vestinai susiklostė nesėkmingai. Varžovės nedrąsiai stumdėsi pirmame kėlinuke, kuriame išryškėjo minimalus rumunės pranašumas.

Antroje dalyje I.Ferent žemose atakose rinko taškus ir laimėjo rezultatu 10:0.

Laura Stanelytė (55 kg) neprilygo Mihaelai Samoil iš Moldavijos (0:10), o Gabrielė Dilytė (59 kg) rezultatu 0:5 nusileido turkei Ebru Dagbasi.