Lietuvė iškovojo pasaulio taurę

Orientavimosi sporto slidėmis sezoną skambiu akordu užbaigė Judita Traubaitė – iškovojo pasaulio taurę.

Jaunimo lyderė

Paskutinės varžybos vyko Suomijoje, kur orientacininkai išsidalijo pasaulio suaugusiųjų, jaunimo ir Europos jaunių čempionato medalius. Ten pat buvo surengtas finalinis pasaulio taurės varžybų etapas tiek suaugusiųjų, tiek ir jaunimo (iki 23 metų) grupėms.

Susumavus viso sezono rezultatus, pasaulio taurę jaunimo grupėje iškovojo J.Traubaitė.

Lietuvė surinko iš viso 350 taškų ir aplenkė švedę Eliną Schagerstrom (292 tšk.) ir suomę Kaisą Klemettinen (278 tšk.).

„Tai – reikšmingiausias mano laimėjimas per visą karjerą. Ši pergalė skiriasi nuo iškovotų pasaulio čempionatų trofėjų, nes per taurės varžybas reikėjo visą sezoną gerai įveikti visas trasas“, – sakė šiemet pasaulio jaunimo čempionato bronzą pelniusi orientacininkė.

Vyrų grupėje triumfavo norvegas Jorgenas Baklidas (500 tšk.). 13 vietą užėmė Kasparas Šulčys (135 tšk.).

Pateko į dešimtuką

Prieš startą buvo daug įtampos ir nerimo, nes vietovė – visai nepažįstama ir neišbandyta.

Geri rezultatai J.Traubaitei lėmė aukštą poziciją ir suaugusiųjų pasaulio taurės varžybų įskaitoje – lietuvė užėmė 9 vietą (151 tšk.).

Sėkmingiausiai pasirodė Estijos atstovė Daisy Kudre Schnyder (340 tšk.), antra buvo švedė Linda Lindkvist (276 tšk.), trečia – suomė Salla Koskela (265 tšk.).

Vyrų varžybų medalius išsidalijo J.Baklidas (Norvegija, 345 tšk.), Stanimiras Belomaževas (Bulgarija, 295 tšk.) ir Rasmusas Wickbomas (Švedija, 246 tšk.).

34 vietoje – K.Šulčys (53 tšk.), 47-oje – Nerijus Šulčys (16 tšk.), 51-oje – Vitalijus Petrulis (5 tšk.).

Jėgų užteko

Pasaulio čempionate orientacininkai slidėmis varžėsi sprinto, persekiojimo rungtyse ir vidutinėje trasoje.

Aukščiausią vietą – aštuntą – J.Traubaitė užėmė sprinto varžybose, pasaulio čempione tapusiai D.K.Schnyder pralaimėjusi vos 38 sek.

„Prieš startą buvo daug įtampos ir nerimo, nes vietovė – visai nepažįstama ir neišbandyta. Porą kontrolinių punktų pasiekiau ne pačiais geriausiais maršrutais. Dar kažkiek brangių sekundžių galėjau sutaupyti, jeigu kiek sėkmingiau būčiau pasinaudojusi varžovių netikslumais. Tačiau jėgų su kaupu užteko iki pat finišo, išvengiau  didelių klaidų“, – komentavo J.Traubaitė.

Ji persekiojimo varžybose ir vidutinėje trasoje buvo vienuolikta.

K.Šulčiui sėkmingiausiai susiklostė sprinto rungtis (25 vieta), N.Šulčiui – persekiojimo (32 vieta), V.Petruliui – taip pat persekiojimo (40 vieta).