Lietuvos biatlonininkai žibėjo IBU taurės varžybose Švedijoje

Tarptautinės biatlono sąjungos (IBU) taurės varžybomis Idrėje (Švedija) prasitęsė pernai prasidėjusios kelialapių į 2022 metų Pekino olimpines žaidynes dalybos. Žiemos sezono startas Lietuvos biatlonininkams buvo puikus: Gabrielė Leščinskaitė pasiekė karjeros rekordą, o į kovą dėl patekimo į olimpinę rinktinę įsijungė kvalifikacinius pasaulio taurės varžybų normatyvus įvykdę Nikita Romanovas ir Stepanas Terentjevas.

Moterų 7,5 km sprinte G.Leščinskaitė suko du baudos ratus (šaudymas 1+1) bei tarp 116 sportininkių užėmė 25 vietą. Lietuvė nugalėjusiai vokietei Marion Wiesensarter pralaimėjo vos 1 min. 5,4 sek. 16 įskaitinių IBU taurės varžybų taškų pelniusi G.Leščinskaitė aukštesnės pozicijos šiose varžybose per savo karjerą užėmusi nebuvo.

Sportininkė taip pat pelnė 66,65 IBU kvalifikacinius taškus, kurie svarbūs dalijant kelialapiai į Pekino olimpines žaidynes. Beje, Lietuvos sportininkė pasižymėjo geru jėgų išdėstymu trasoje: paskutiniame rate ji užfiksavo net 15-tą laiką.

Kita Lietuvos atstovė Natalija Kočergina suklydo tris kartus (1+2) bei atsilikusi 2 min. 20,9 sek. užėmė 65 poziciją. Šeštadienį sportininkės dalyvaus Estešunde (Švedija) vyksiančiame pasaulio biatlono taurės etape.

10 km vyrų sprinto varžybose net 80 varžovų pranoko N.Romanovas. Du baudos ratus sukęs (2+0) mūsiškis nugalėjusiam vokiečiui Lukasui Fratzscheriui nusileido 2 min. 13,2 sek.

22-ejų metų vilnietį nuo pirmųjų įskaitinių IBU taurės varžybų taškų skyrė vos vienas netaiklus šūvis, tačiau tiek jis, tiek 66 vietą užėmęs S.Terentjevas (2+1) įvykdė pasaulio taurės varžybų normatyvą. Beje, Lietuvos komanda surinktų net dvi pasaulinio lygio vyrų estafetės komandas – teisę dalyvauti planetos taurės varžybose turi aštuoni lietuviai vyrai.

Jokūbas Mačkinė suko keturis baudos ratus (2+2) bei užėmė 94 vietą, tuo tarpu Lukas Jakeliūnas prašovė šešissyk (3+3) ir liko 108-as.

Pirmame pasaulio biatlono taurės etape be minėtų moterų Lietuvai atstovaus Vytautas Strolia, Karolis Dombrovskis, Tomas Kaukėnas ir Linas Banys.