Bokso čempionate – rekordas ir staigmenos

94-as Lietuvos bokso čempionatas buvo sėkmingas ringo šeimininkams Kauno atstovams – jie vyrų ir moterų varžybose iškovojo šešiolika medalių, iš jų šešis – aukso.

Iškovojo 17-ąjį titulą

Finalo dvikovas laimėjo Kauno boksininkai Edgaras Skurdelis (svorio kategorija iki 57 kg), Modestas Žmuidina (iki 63 kg), Vytautas Balsys (iki 75 kg), Robertas Liorančas (iki 81 kg), Jonas Jazevičius (per 91 kg) ir boksininkė Gabrielė Stonkutė (iki 75 kg).

Vido Bružo treniruojamas E.Skurdelis šalies čempionu tapo ketvirtą kartą, o V.Balsys – trečią kartą iš eilės.

Įspūdingą pergalių seriją pratęsė Marius Vyšniauskas: panevėžietis iškovojo jau septynioliktą aukso medalį ir pagerino kauniečiui Vitalijui Subačiui priklausiusį Lietuvos rekordą.

"Daug dirbu per treniruotes, stengiuosi dažnai dalyvauti varžybose. Simboliška, kad pirmą kartą čempionu tapau 2004-aisiais Kaune, o septynioliktą titulą iškovojau taip pat šiame mieste, – sakė M.Vyšniauskas. – Manau, kad šis Lietuvos čempionatas man buvo paskutinis. Planuoju dar kovoti profesionalų ringe."

Aštuntą aukso medalį pelnė klaipėdietė Ana Starovoitova (iki 60 kg), septintą – vilnietis Tadas Tamašauskas (iki 91 kg), penktą – šilutiškė Austėja Aučiūtė (iki 69 kg).

Netikėti rezultatai

Staigmeną pateikė kaunietis Jonas Jazevičius (per 91 kg), finale 5:0 nugalėjęs kitą Kauno atstovą – Lietuvos čempiono titulą gynusį pasaulio kariškių sporto žaidynių prizininką Algirdą Baniulį.

Dėl traumos ketvirtfinalyje šalies čempiono titulo neturėjo galimybės apginti kaunietis Gilvinas Lukošiūnas (iki 63 kg), o 2019 m. čempionas kaunietis Renaldas Dirsė (iki 69 kg) šįkart pusfinalyje 0:5 pralaimėjo vilniečiui Saimonui Baniui.

Į finalą neprasimušė 2019 m. Europos jaunimo čempionato prizininkas ir Lietuvos vicečempionas kaunietis Aras Dudėnas (iki 91 kg) – jį po atkaklios kovos 3:2 įveikė vilnietis Darius Vaišnarovičius.

Kauno ringe kovojo 70 dalyvių – 51 vyras ir 19 moterų.

Pernai Kėdainiuose dalyvių buvo truputį daugiau – 58 vyrai ir 16 moterų, užpernai Šilutėje – atitinkamai 54 ir 15.

Tikslas – olimpiada

"Planuojame, kad teisės dalyvauti Tokijo olimpinėse žaidynes atrankos turnyruose sieks septyni ar aštuoni mūsų vyrai ir dvi moterys. Lietuvos čempionatas – pirmas laiptelis olimpinio kelialapio link", – teigė Lietuvos bokso rinktinės treneris V.Bružas.

Europos zonos atrankos turnyras planuojamas 2021 m. balandį arba gegužę. Kovotojai, kurie tąkart tikslo nepasieks, turės galimybę atsigriebti birželį – per viso pasaulio boksininkams skirtas paskutines ikiolimpines kvalifikacines varžybas.

2016-ųjų Rio de Žaneiro olimpiadoje boksavosi Eimantas Stanionis (9–16 vietos) ir Evaldas Petrauskas (17–28 vietos).

Čempionai

Vyrai. Svorio kategorija iki 52 kg – Marius Vyšniauskas (Panevėžys), iki 57 kg – Edgaras Skurdelis (Kaunas), iki 63 kg – Modestas Žmuidina (Kaunas), iki 69 kg – Saimonas Banys (Vilnius), iki 75 kg – Vytautas Balsys (Kaunas), iki 81 kg – Robertas Liorančas (Kaunas), iki 91 kg – Tadas Tamašauskas (Vilnius), per 91 kg – Jonas Jazevičius (Kaunas).

Moterys. Svorio kategorija iki 57 kg – Paulina Lazdauskaitė (Tauragė), iki 60 kg – Ana Starovoitova (Klaipėda), iki 64 kg – Vaida Masiokaitė (Panevėžio rajonas), iki 69 kg – Austėja Aučiūtė (Šilutės), iki 75 kg – Gabrielė Stonkutė (Kaunas), iki 81 kg – Karolina Paulauskaitė (Kretinga).