Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuvos penkiakovininkės fechtavimo varžybose Paryžiuje atliko po 16 pergalingų dūrių

2024-08-09 01:01
LTOK inf.

Paryžiaus olimpinėse žaidynėse startavo šiuolaikinės penkiakovės varžybos, kuriose dalyvauja po 36 vyrus ir moteris.

Šiaurės Paryžiaus arenoje surengtas pagrindinis fechtavimo etapas, kurio rezultatai bus skaičiuojami ir pusfinalyje, ir finale. Vienas teisėjų čia buvo olimpinis vicečempionas Edvinas Krungolcas, teisėjaujantis jau trečiose olimpinėse žaidynėse iš eilės.

Abi Paryžiaus žaidynėse dalyvaujančios Lietuvos penkiakovininkės – Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Gintarė Venčkauskaitė – varžybas pradėjo tarpusavio dvikova, kurią laimėjo Gintarė, o vėliau kiekviena surėmė špagas su visomis kitomis olimpietėmis.

Per 35 dvikovas, kurios vyksta iki pirmo taiklaus dūrio, abi lietuvės iškovojo po 16 pergalių, surinko po 205 taškus ir dalijasi 20-26 vietomis su dar penkiomis sportininkėmis.

„Žinoma, norėjosi geriau. Visada tikiuosi geriausio. Bet fechtavimas buvo banguotas. Iš pradžių – gerai, per vidurį pamečiau save, pabaigoje vėl atradau tą jausmą, bet jau nebeliko kovų. Šiaip neblogai, lyginant su Tokijo žaidynėmis“, – teigė 31 metų G.Venčkauskaitė. Paklausta, kuri dažniau laimi tarpusavio dvikovas su L.Asadaukaite-Zadneprovskiene, ji šyptelėjo: „Reikėtų peržiūrėt statistiką. Bet pastaruoju metu – aš.“

Panašiai savo pasirodymą vertino ir 40 metų L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė: „Planavau trimis dūriais daugiau laimėti. Apmaudu, kad vieno dūrio neįskaitė. Teisėja pasakė, kad išėjau iš tako. Nors puse kojos tikrai buvau take, mačiau. Labai gaila, nes tas vienas dūris daug vertas. Norėjo net raudoną kortelę už ginčus duoti ir skirti baudą, tai teko nusiraminti. O peržiūros galimybės nėra pas mus. Fechtavimas sunkiai ėjosi, banguotai. Bet dar yra keturios rungtys, dar pakovosime.“

Varžybų metu prie šios Lietuvos penkiakovininkės buvo priėjęs ir jos vyras, dvejų olimpinių žaidynių medalininkas Andrejus Zadneprovskis. „Jis man pasiūlė pakeisti taktiką. Pabandžiau, lyg ir pradėjo sektis. Bet iš vėžių truputį išmušė tas neįskaitytas dūris. Išsiderinau“, – prisiminė jau penktose olimpinėse žaidynėse startuojanti sportininkė.

Geriausiai fechtavimo varžybose pasirodė audringai savų žiūrovų palaikoma prancūzė Elodie Clouvel. 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių vicečempionė laimėjo net 27 iš 35 kovų ir su 260 taškų tvirtai žengia pirma.

Antrąją vietą užima 245 taškus turinti vengrė Michelle Gulyas (24 pergalės), trečiąją su 240 taškų – Tokijo olimpinė čempionė britė Kate French (23 pergalės).

„Manau, tribūnos padėjo prancūzei. Kiek esame ankstesnėse varžybose fechtavęsi, tai Prancūzijos sportininkes visada labai audringai palaiko treneriai, kiti komandos nariai. Matyt, joms tai tikrai padeda. O man netrukdė. Tokijo olimpinėse žaidynėse to trūko, nes buvo labai tylu ir ramu. O čia jautiesi ne paprastose varžybose“, – sakė G.Venčkauskaitė. Jos nuomone, dėl medalių pajėgios kovoti apie 15 sportininkių.

„Labai toli atitrūko mergaitės. Prancūzei – visos galimybės laimėti aukso medalį. Ji labai gerai plaukia ir kitką gera daro. Vengrė labai stipri visose rungtyse. Trečia – olimpinė čempionė. Aišku, labai sunku kažką dabar sakyti, kai laukia jojimo rungtis. Ji gali viską sujaukti. Bet lyderių penketas jau yra labai rimtas pretendentas į medalius“, - savo nuomonę apie galimas favorites išsakė Londono žaidynių čempionė ir Tokijo vicečempionė L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

Paryžiaus olimpinės žaidynės pirmą kartą vyksta pagal naują formatą, kai į finalą patenka tik 18 sportininkių – anksčiau visos 36 dalyvės kovodavo iki pabaigos.

Dar viena su šiuo formatu susijusi naujovė – penkiakovininkėms, kurios pateks į finalą, reikės po du kartus įveikti konkūrinio jojimo trasą. Po sykį pusfinalyje ir finale.

Naujasis formatas – itin dinamiškas. Sportininkai per pusantros valandos įveikia jojimo trasą, papildomą fechtavimo etapą, kuriame varžomasis iki pirmo pralaimėjimo, 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi distanciją ir, galiausiai, varžybas baigia kombinuota bėgimo ir šaudymo rungtimi.

Pusfinalyje 36 dalyviai suskirstomi į dvi grupes po 18. Į finalą patenka po devynis geriausius.

„Dabar šiek tiek sunkiau, nes viena diena daugiau startuojame – prisidėjo pusfinalis. Ir dabar be poilsio dienų – pusfinalis ir finalas moterims vyks vienas po kito. Vyrų pusfinalis rytoj, tai jie iki finalo turės dar vieną poilsio dieną.

Jaunimas atsistato greičiau, o vyresnio amžiaus sportininkėms pasijaus. Bet kaip yra, taip. Sąlygos visiems vienodos“, – apie naują formatą kalbėjo L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

Pusfinalio ir finalo varžybos vyks įspūdingoje vietoje – greta karališkosios rezidencijos Versalyje.

„Vakar buvome ten, pasižiūrėjome jojimo trasą, pašaudėme. Kas norėjo, prasiplaukė. Tikrai gražu ten“, – sakė L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

Tokijo žaidynėse ji vienintelė iškovojo Lietuvai medalį. Dabar mūsų šalies delegacijos kraityje jau trys apdovanojimai. Gal bus lengviau, kai neslėgs tokia lūkesčių našta?

„Apie tai negalvoju. Labai džiugu, kad jau turime tris medalius ir Lietuva neliks tuščiomis. O aš tiesiog darau savo darbą“, – tikino olimpinė čempionė.

Paryžiaus olimpinės žaidynės – paskutinės, kuriose penkiakovininkai varžosi jojimo rungtyje. Ją pakeis kliūčių ruožas.

G.Venčkauskaitė prisipažino laukianti naujosios rungties: „Esu už naujoves, pokyčius, kartais pernelyg nusistovime savi praeityje. Todėl laukiu naujos rungties, man ji visai neblogai sekasi. Aišku, gaila su žirgais atsisveikinti, bet tai yra pavojinga sporto šaka.“

Tuo metu L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė, ne kartą nepalankiai atsiliepusi apie naująją rungtį, prabilo apie karjeros pabaigą: „Kyla minčių, kad gal jau paskutinį kartą jaučiu olimpinę dvasią. Bet galutinio sprendimo dar nėra. Nors nuotaika tokia, kad gal tai paskutiniai mano atodūsiai ir potyriai. Bet tai yra smagus etapas. Bus kitų etapų, bus kitaip.“

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų