Lietuvos rankinio rinktinės svajonė gyva – namuose palaužė Islandijos komandą

Lietuvos rankinio rinktinė žengė tvirtą žingsnį link 2022 metų Europos čempionato.  Namuose žaidusi mūsų šalies rinktinė po dramatiškos kovos 29:27 (13:9) palaužė grupės lyderius Islandijos rankininkus.

Susitikimą geriau pradėjusi mūsų šalies rinktinė varžovus tiesiog supančiojo geležine gynyba, o Aidenas Malašinskas jau pačioje mačo pradžioje pasižymėjo įvarčiu ir taip tapo rezultatyviausiu visų laikų Lietuvos rinktinės žaidėju.

Jau įpusėjus pirmajam rungtynių kėliniui lietuviai pirmavo (7:3), o vienu metu mūsų rinktinės persvara šoktelėjo iki 7 įvarčių (11:4). Varžovai vis tik sugebėjo mobilizuotis ir iki ilgosios pertraukos savąjį atsilikimą sumažino – 9:13.

Po pertraukos užvirė itin kieta ir atkakli kova, tačiau fantastiškai žaidęs A.Malašinskas padėjo atlaikyti varžovų šturmą. Labiausiai Lietuvos pozicijos buvo subraškėjusios likus žaisti mažiau nei 10 minučių, kai skirtumas tarp komandų jau buvo tik vienas įvartis – 23:22 ir 24:23. Vis tik mačo pabaigoje Lietuvos rinktinė nesutriko ir išlaikė pergalingą pranašumą – 29:27.

Po šios pergalės lietuviai gerokai sutvirtino savo pozicijas kovoje dėl vietos į Europos čempionatą. Mūsų rinktinė šiuo metu grupėje yra trečioje vietoje, o į Europos pirmenybes pateks 4 geriausios visų 8 grupių komandos. Vertinant jas bus skaičiuojami tik taškai iškovoti prieš pirmąsias dvi grupės komandas, o lietuviai savo taupyklėje jau turi 2 įskaitinius taškus, iškovotus šįvakar prieš islandus.

Nesustabdomas Lietuvos rinktinėje buvo A.Malašinskas, surinkęs net 12 įvarčių, Jonas Truchanovičius pridėjo 6, Žanas Gabrielius Virbauskas – 5, Mindaugas Urbonas – 3, Gerdas Babarskas, Lukas Simėnas, Tadas Stankevičius – po 1.

Islandijos komandai Aronas Palmarssonas surinko 8 įvarčius,  Bjarki Elissonas – 6,  Olafuras Gudmundssonas – 4, Sveinnas Johannsonas – 3, Omaras Magnussonas,  Sigvaldi Gudjonnsonas, Vigo Kristjanssonas – po 2.

Naudingiausiu varžovų komandos žaidėju buvo išrinktas Aronas Palmarssonas, o Lietuvos komandoje tokiu pripažintas Aidenas Malašinskas.

Paskutiniąsias atrankos rungtynes lietuviai išvykoje žais sekmadienį prieš Portugalijos rinktinę, o susitikimą tiesiogiai transliuos LRT Plius kanalas.