LMRL bronza atiteko žalgirietėms, kovoje dėl aukso į priekį išsiveržė Garliavos komanda

Lietuvos moterų rankinio lygoje (LMRL) trečiadienį sužaistos trečiosios didžiojo ir mažojo finalų rungtynės. Po jų didžiajame finale serijoje iki 3 pergalių Kauno raj. „Cascada HC-Garliava SM“ išsiveržė į priekį 2:1, o mažajame finale, kuriame žaidžiama iki 2 laimėjimų, Kauno „ACME-Žalgiris“ iškovojo antrąją pergalę ir seriją laimėjo 2:1.

Didžiojo finalo seriją nesėkme namuose pradėjusi Garliavos ekipa šįkart taip svetingai Vilniaus „Eglės“ merginų jau nepasitiko ir nuo pat pirmųjų susitikimo minučių užvirė atkakli kova. Prabėgus 15 minučių pirmajame kėlinyje, garliavietės turėjo 2 įvarčių pranašumą (11:9), kurį iki pertraukos netgi pavyko padidinti – 19:15.

Vis tik antrajame kėlinyje vilnietės ėmė mažinti atsilikimą ir prabėgus 10 minučių po pertraukos šeimininkių pranašumas siekė vos 1 įvartį – 23:22. Nors „Eglė“ net du sykius buvo išlyginusi rezultatą (24:24 ir 25:25), tačiau į priekį išsiveržti taip ir neįstengė. Lemiamą atkarpą sėkmingiau sužaidė garliavietės, kurios ir šventė pergalę – 35:34. Pačioje susitikimo pabaigoje raudona kortele dar buvo nubausta Garliavos ekipos žaidėja Emilė Aglinskaitė.

Šiuo metu serijoje 2:1 pirmaujanti Kauno rajono komanda jau šį šeštadienį turės galimybę iškovoti čempionių titulą. Ketvirtosios serijos rungtynės šeštadienį 16:45 val. vyks jau „Eglės“ namų aikštėje.

Šiame mače „Cascada-HC Garliavos“ ekipą į priekį vedė Inesa Verbovik ir Mantė Voskresenskaja, pelniusios po 8 įvarčius, Kamilė Bušaitė pridėjo 7, Evelina Dževerakaitė – 6, Emilė Aglinskaitė ir Martyna Ustilaitė – po 2, Gabija Kleizaitė ir Karolina Sparnauskaitė – po 1.

Vilniaus komandai Daiva Aleksandravičiūtė įmetė 10 įvarčių, Vakarė Damulevičiūtė surinko 6, Beatričė Ruseckaitė – 5, Rita Repečkaitė ir Dovilė Navikaitė – po 4, Greta Sadauskaitė – 3, Greta Makovskytė – 2.

Mažojo finalo lemiamose rungtynėse „ACME-Žalgiris“ priėmė Vilniaus SM „Tauro“ merginas. Susitikimą kiek geriau pradėjo žalgirietės, tačiau persvaros neišlaikė ir įpusėjus pirmojo kėlinio laikui rezultatas buvo lygus – 5:5. Kaunietės antroje pirmojo kėlinio pusėje pademonstravo solidžią gynybą ir praleidusios vos 2 įvarčius į pertrauką išėjo turėdamos trapų pranašumą – 9:7.

Nors antrąjį kėlinį geriau pradėjo „Tauras“, kuris netrukus išsiveržė į priekį (11:10), tačiau įpusėjus antrojo kėlinio laikui, žalgirietės vėl buvo priekyje – 17:14. Likusią mačo dalį Kauno komanda išlaikė pakankamai saugų pranašumą ir šventė pergalę – 23:20.

Po pergalės vyriausiasis „ACME-Žalgirio“ treneris Antanas Skarbalius džiaugėsi iškovota trečiąja vieta ir teigė, kad kelių komandų lygis šiuo metu yra labai panašus.

„Visada smagu sezoną baigti pergalingai – visos pergalės džiugina. Mūsų situacija šiemet tikrai nebuvo iš lengvųjų, kai prieš jo pradžią netekome Klaudijos Šidlauskytės, vėliau išvyko Audinga Kniubaitė, o prieš lemiamas kovas traumą patyrė Martyna Vaitkutė. Šiuo metu 4–5 komandų lygis yra gana panašus ir nuo to tik įdomiau. Dabar belieka ruoštis kitam sezonui ir žiūrėsime, kokį „Žalgirį“ išvysime jame“, – kalbėjo profesorius A.Skarbalius.

„Tauro“ vyriausioji trenerė Ala Senvaitienė džiaugėsi komandos progresu, o komandai lemiamose kovose, anot strategės, pritrūko patirties.

„Sezonas buvo geresnis nei pernai, nes mūsų žaidėjos tikrai patobulėjo. Lemiamose rungtynėse tiek pusfinalyje, tiek mažajame finale mums galbūt šiek tiek pristigo patirties. Tai, kad šiame sezone lygoje buvo daugiau komandų išėjo į naudą, kadangi teko žaisti su daugiau skirtingų varžovių“, – kalbėjo A.Senvaitienė.

Nugalėtojoms Austėja Narauskaitė surinko 5 įvarčius, Ramunė Poškutė, Karolina Čekuolytė ir Viltė Lubytė pridėjo po 4, Neringa Gudaitytė ir Grėta Burkaitė – po 3.

Vilniaus komandai Silvija Mackonytė įmetė 7 įvarčius, Dominyka Andronik pridėjo 5, Gabija Balevičiūtė – 4, Smiltė Grotuzaitė – 2, Kamilė Stanelytė ir Ana Andronik – po 1.