"Neptūnas" įveikė turnyro lyderius

2009-02-13 09:00
"Neptūnas" įveikė turnyro lyderius / Nerijaus Jankausko nuotr.

Klaipėdos "Neptūno" krepšininkai, įveikę SEB Baltijos krepšinio lygos (BBL) "Iššūkio" taurės turnyro lyderius Vilniaus "Sakalus" 87:79, iškovojo 11 pergalę po 16 rungtynių.

Kovą geriau pradėję sostinės žaidėjai trumpam buvo pabėgę į priekį – 6:0, 8:2. Įpusėjus kėliniui Arvydas Eitutavičius dvitaškiu ir bauda išlygino bei persvėrė rezultatą 13:12. Atkakliai vykęs antrasis ketvirtis neišryškino nė vienos ekipos pranašumo.

Klaipėdiečiams atitrūkti pavyko po pertraukos. Įpusėjus trečiajam kėliniui "Neptūnas" spurtavo 9:2 ir susikrovė dviženklį pranašumą – 60:48. 34 min. jis buvo šoktelėjęs iki 15 taškų.

Per paskutiniąsias dešimt minučių svečiai ėmė gelbėti savo kailį. Kibi vilniečių gynyba davė vaisių. Laimėję atkarpą 16:3, likus žaisti kiek mažiau nei 2 min. jie priartėjo prie klaipėdiečių iki 79:81.

Ryčio Vaišvilos minutės pertraukėlė išgelbėjo "Neptūną" nuo didesnių nemalonumų.

Martynas Mažeika dviem baudomis padidino skirtumą iki 83:79, o A.Eitutavičius, pridėjęs dar 4 taškus, nuramino komandos gerbėjus ir varžovus.

"Neptūno" ekipos gynėjas Osvaldas Kurauskas pripažino, kad varžovų aktyvi gynyba išmušė klaipėdiečius iš balno.

"Nors tris kėlinius kontroliavome situaciją, tačiau paskutinysis kėlinys žiūrovus gerokai išgąsdino, – sakė po pertraukos į "Neptūną" grįžęs O.Kurauskas. – Jei ne vilniečių spaudimas, mes būtume šventę įtikinamą pergalę. Tačiau svečių aktyvi gynyba mus užklupo jau patikėjus pergale. Gerai, kad radome jėgų sustabdyti įsismaginusius "Sakalus".

Klaipėdiečiai pasiekė saldų revanšą už neseniai Vilniuje Lietuvos krepšinio lygos čempionato rungtynėse pro pratęsimo patirtą apmaudų pralaimėjimą 92:93.

Rezultatas

"Neptūnas" – "Sakalai" 87:79 (26:25, 17:14, 29:19, 15:21). V.Vasylius 22 (8 atkovoti, 4 perimti kamuoliai), A.Eitutavičius (4 rezultatyvūs perdavimai, 4 klaidos) ir M.Mažeika (4 klaidos) – po 20, D.Gailius 12, R.Trakimas 7 (5 rezultatyvūs perdavimai), O.Kurauskas 5, M.Kasiulevičius 1/N.Strazdauskas 15 (7 atkovoti kamuoliai, 4 klaidos), A.Labuckas 13, A.Šikšnius 12, G.Šuchovcovas 8 (10 atkovotų kamuolių).