Pasaulio salės futbolo čempionatas prasidėjo favoritų pergalėmis

9-asis FIFA salės futbolo pasaulio čempionatas prasidėjo Kaune ir Vilniuje vykusiomis A ir B grupės komandų rungtynėmis.

Pirmosios į kovą stojo B grupėje žaidžiančios Rusijos ir Egipto salės futbolo rinktinės. 2016 m. Kolumbijoje vykusiame pasaulio salės futbolo čempionate finalą pasiekusi ir tik ten Argentinos rinktinei nusileidusi Rusijos komanda pirmose rungtynėse be didesnių sunkumų 9:0 (3:0) įveikė Egipto futbolininkus. Tris įvarčius nugalėtojams pelnė Ivanas Čiškala, du pridėjo Sergejus Abramovas.

Antrose B grupės rungtynėse susitiko Gvatemalos ir Uzbekistano rinktinės. Čia po atkaklios ir permainingos kovos pergalę 5:4 (4:1) iškovojo Gvatemalos futbolininkai. Ji po pirmo kėlinio pirmavo 4:1, bet antrame Uzbekistanas sugebėjo varžovus pasivyti ir 39 min. kamuolį savus vartus nukreipęs Gvatemalos žaidėjas Enrikezas rezultatą išlygino 4:4. Vis dėlto, paskutinėmis mačo sekundėmis Gvatemalos ekipos kapitonas Alanas Aguilaras po įžaisto kampinio pelnė pergalingą įvartį.

Nugalėtojams po du įvarčius įmušė jau minėtas A. Aguilaras ir Marvinas Sandovalas, o Uzbekistano ekipai visus tris įvarčius pelnė Ichtijoras Ropijevas.

Kaune pirmosios į kovą stojo Kazachstano ir Kosta Rikos salės futbolo rinktinės. Grupės favoritais vadinami Kazachstano salės futbolininkai pusę kėlinio vargo su atkakliai kovojusiais varžovais, bet galiausiai įrodė savo pranašumą ir laimėjo 6:1 (4:1). Nugalėtojams du įvarčius pelnė Taynanas.

Pasaulio salės futbolo čempionatas nuo rugsėjo 12 iki spalio 3 dienos vyks Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Pirmą kartą Lietuvoje surengtame čempionate dėl nugalėtojų titulo kovoja 24 komandos, padalintos į šešias grupes. Iš kiekvienos grupės į atkrintamąsias varžybas pateks dvi geriausios komandos, į aštuntfinalį iškopos ir keturios geriausios trečiąsias vietas užėmusios rinktinės.