Pokyčiai palies ir tituluotus Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojus

Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo čempionate Trakuose bus pradėta formuoti nauja nacionalinės rinktinės sudėtis.

Po šį savaitgalį vyksiančio šalies čempionato paaiškės įgulos, kurios reprezentuos Lietuvą rugsėjį pasaulio čempionate ir ruošis 2024 m. Paryžiaus olimpinėms žaidynėms.

Svarbiausiose tarptautinėse varžybose vienoje distancijoje šaliai galės atstovauti tik viena įgula. Todėl tik Lietuvos čempionato nugalėtojai startuos pasaulio čempionate.

"Po Tokijo olimpinių žaidynių laukia daug pokyčių olimpinėse baidarių ir kanojų irklavimo varžybose. Tokijuje bus dvylika sprinto rungčių ir keturios slalomo rungtys. Paryžiaus žaidynėse liks dešimt sprinto ir keturios slalomo rungtys bei prisidės dvi ekstremalaus slalomo rungtys. Lietuvai tai neparanku, nes mažėja sprinto rungčių, kuriose mūsiškiai skina medalius pasaulio ir Europos čempionatuose, o vystyti į Paryžiaus olimpinių žaidynių programą įtraukto ekstremalaus slalomo rungčių mūsų šalyje neturime sąlygų", – sakė Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacijos (LBKIF) prezidentas Aleksandras Alekrinskis.

Buvę varžovai taps partneriais, o partneriai – varžovais. Nauja olimpine rungtimi taps dviviečių baidarių 500 m distancija.

Dėl naujų rungčių keičiasi ir olimpinės sprinto distancijos. Paryžiaus žaidynėse neliks vienviečių baidarių 200 m varžybų, kuriose olimpinį kelialapį į Tokiją iškovojo Mindaugas Maldonis. Pokyčiai palies ir kitus tituluotus Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojus.

"Buvę varžovai taps partneriais, o partneriai – varžovais. Nauja olimpine rungtimi taps dviviečių baidarių 500 m distancija. Šiam nuotoliui suformuotos naujos įgulos. Į vieną baidarę sėdo pasaulio ir Europos čempionatuose medalius 200 m vienviečių lenktynėse laimėję Arturas Seja ir Ignas Navakauskas, į kitą baidarę – olimpietis M.Maldonis ir Andrejus Olijnikas. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse neliks dviviečių baidarių 1 000 m distancijos, todėl iširo Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių finale penktą vietą užėmusi bei šių metų Europos čempionate bronzos medalius iškovojusi Ričardo Nekriošiaus ir A.Olijniko įgula. Ilgamečiai partneriai nuo šiol varžysis tarpusavyje ir kovos dėl vietos rinktinėje olimpine tapusioje vienviečių baidarių 1 000 m distancijoje", – aiškino LBKIF generalinis sekretorius Romas Petrukanecas.

Prie naujo nuotolio teks vėl pratintis ir kanojininkams. Nuo šiol olimpinė dviviečių kanojų distancija, kurioje irkluoja Henrikas Žustautas ir Vadimas Korobovas, trumpėja perpus – iki 500 m. Ryškiausias pergales ir medalius pasaulio bei Europos čempionatuose H.Žustautas iki šiol skynė vienviečių kanojų 200 m varžybose. Tačiau po Rio de Žaneiro, šis nuotolis buvo išbrauktas iš žaidynių programos.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių